Херта

  во

  Борусија Дортмунд стигна до сензационална кам-бек победа од 3:2 над Баерн Минхен за да се одвои на седум поени од нив на врвот на Бундеслигата благодарение на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Најзаслужен за трите бода на гостите беше францускиот интернационалец Плее кој забележа хет-трик со погодоци реализирани во 39., 48. и 52. минута од стадионот ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Добитник на „Светската награда за хуманизам“ за 2019 година, со која Охридската академија на хуманизмот го слави името на Св. Климент на сите светски ...
  сите 13 | | | веќе видена

   Eден од водечките визионери и градители на европската идеја, екс-премиер на Италија и претседател на Европската комисија. Професорот Проди е тринаесетти ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со почетокот на следната 2019-та, се навршуваат 50 години од сезоната во која Баерн Минхен за првпат го кренал пехарот во германската Бундеслига. Пред половина ...
  сите 71 | | | веќе видена