Гвардиола

  во

  Манчестер Сити не успеа да дојде до посакуван резултат на дуелот со Тотенхем и предвреме мораше да го заврши настапот во Лигата на шампионите. „Граѓаните“ во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Манчестер сити и оваа година не успеа во својата мисија, да ја освои Лигата на шампиони и да стане најдобар тим во Европа за оваа сезона. „Граѓаните“ синоќа ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Тотенхем за првпат во својата историја успеа да обезбеди пласман во едно полуфинале во Лигата на шампионите, достигнување кое во нормални услови би требало да ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Џунејт Џакир се претвори во човек број еден на „Итихад“ во последните 20 минути од невообичаената четвртфинална пресметка меѓу Манчестер Сити и Тотенхем, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола со својот Манчестер Сити доживеа елиминација од Тотенхем во четвртфиналето на Лигата на шампионите и тоа по една вистинска ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Талентираниот Германец има важечки договор со актуелниот англиски првак до 2021. година, иако пристигнуваат најави дека е подготвен новиот договор за него, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Maнчестер Сити вчера испадна од Лигата на шампионите иако го победи Тотенхем со 4:3 на „Итихад“. Сепак поради головите на гости „петлите“ поминаа во следната ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Џентлменски потег на Граѓаните по елиминацијата во четвртфиналето во Лигата на шампионите, тимот на Гвардиола не го криеше разочарувањето на теренот по ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шест сезони, огромни суми и неуспеси во Европа, мадритските медиуми имаат омилен непријател… Шпанските медиуми едвај ја дочекаа елиминацијата на Манчестер ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Тотнем ја дочека својата шанса за одмазда, а истата беше толку слатка што прогресираше во полуфиналето од елитното европско клупско натпреварување, идната ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Голот на Фернандо Љоренте за 4-3 кој на крајот се покажа како одлучувачки за пласман на Тотнем во полуфиналето предизвика голема дебата, Шпанецот играше со ...
  сите 49 | | | веќе видена