Герет

  во

  Зинедин Зидан и на денешната средба со новинарите се обидел со дипломатски речник да говори за трансфер политиката на Реал Мадрид во следниот преоден рок. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија пренесуваат дека капитенот Серхио Рамос имал средба со првиот човек Флорентино Перез и дал свое мислење за настапот на трансфер пазарот по ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Извесен период повеќе медиуми пишуваат за тоа дека Реал Мадрид нема намера да смета на услугите на Велшанецот за идната сезона, но, од другата страна Кралскиот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Реал Мадрид едвај чека да стави крај на една од најлошите сезони во последните неколку години. Гигантот од „Сантијаго Бернабеу“ нема да освои ниту еден трофеј, ...
  сите 39 | | | веќе видена