Евреите

  во

  Скандалозна статуа ги обедини Палестинците со христијанска вероисповед и Евреите, пишува Вашингтон пост. Финскиот скулптор Јани Лејненен изработил статуа со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Израелски тим ќе врши пребарување на реката Дунав во Унгарија во потрага по посмртни останки на жртви на холокаустот, изјави израелскиот министер за внатрешни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Скандал: Мегафонот на Заев и СДСМ побара забрана за спорт за Столе Стоилов, го нарече свиња и куче Мегафонот на Заев и СДСМ, Сашо Иваноновски-Политико побара ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Постојат, се разбира, повеќе, ама овие три дилеми се основните прашања што, за Божик, на последната година од втората деценија од 21 век, ги мачат Македонците, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Млада докторка добила отказ од болницата во која работела поради тоа што објавувала антисемитски пораки на социјалните мрежи, пренесува Индепендент. Докторката ...
  | | веќе видена