Дубровник

  во

  Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, во Брисел изјавил дека земјите од Западен Балкан треба да имаат реална перспектива за членството во ЕУ, ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Дубровник им станува омилена дестинација за венчавки на странците, а дубровчани, исполнувајќи ги нивните желби на тој славенички ден, имаат можност за одлична ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа (РСП) 300 БЕСТ, Друштвото за управување со пакување и отпад ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа Европа (РСП) „300 БЕСТ“, Друштвото за управување со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа Европа (РСП) „300 БЕСТ“, Друштвото за управување со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешен ден - 13 февруари 13 февруари 2019 1633.- Римокатоличката инквизиција во Рим го уапсила италијанскиот астроном Галилео Галилеј затоа што ја докажал ...
  сите 4 | | | веќе видена

  11 февруари 2019 1650. - Во Стокхолм умре Рене Декарт, француски филозоф, математичар и физичар. Неговите дела претставуваат основа на модерната филозофија, а ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ширум светот во рекламите за ресторани може да се слушне и да се види како баш во тој ресторан работи „готвач со Мишелин ѕвезда“. Меѓутоа, познатиот Мишелинов ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ширум светот во рекламите за ресторани може да се слушне и да се види како баш во тој ресторан работи „готвач со Мишелин ѕвезда“. Меѓутоа, познатиот Мишелинов ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На одбележувањето на Денот на градот Дубровник и заштитникот Св. Влахо, присуствуваше и в.д градоначалникот Константин Георгиески. На средбата со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На Балканот има невреме и поплави. Силните дождови во БиХ предизвикаа поплави кои однесоа мостови и делови од патишта. Голем број куќи во близина на местото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Силниот ветер кој дуваше во Дубровник донесе отпад во дубровничкото пристаниште. На фотографиите и видео снимките се гледа како комуналците собираат ѓубре, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Силниот ветер кој дуваше во Дубровник донесе отпад во дубровничкото пристаниште. На фотографиите и видео снимките се гледа како комуналците собираат ѓубре, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Старото пристаниште во центарот на Дубровник е преполно со смет по силното невреме и ветрот што ноќеска го зафати регионот. Комуналците од рано утрово се борат ...
  сите 15 | | | веќе видена