Доналд

  во

  Соединетите Американски Држави презедоа нова „казнена“ мерка кон Косово поради одбивањето на барањето на Вашингтон за укинување на таксата од 100 отсто на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Таткото на Хода Мутана од американската сојузна држава Алабама, која претходно се приклучи на Исламската држава (ИД), поднесе тужба против американскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Соединетите Американски Држави презедоа нова „казнена“ мерка кон Косово поради одбивањето на барањето на Вашингтон за укинување на таксата од 100 отсто на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Европската Комисија не одлучува за земјите дали треба да се прифатат назад повратниците-терористи од Сирија и од Ирак, изјави денеска портпаролката на ЕК, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мајли Сајрус неодамна даде интервју за Vanity Fair и во него откри дека Доналд Трамп ѝ се јавил после настапот на VMA во 2013 година. Тогаш таа одржала настап ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Чешкиот претседател Милош Земан изјави дека го разбира стравот на Полјаците од Русија, но оти сепак е против идејата за разместување на американски ракети во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин порача дека Русија е воено подготвена за криза во стилот на Кубанската ракетна криза, доколку САД посакуваат такво нешто и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Полицијата во Чикаго синоќа излезе со официјално обвинение против актерот Џеси Смолет за кривично делo тешка измама поради лажен напад. Нападот врз Смолет беше ...
  сите 12 | | | веќе видена