Дејли Мејл

  во

  Треба да направиш нешто повеќе од удирање на тениското топче за да бидеш почитуван. Тоа е пораката која контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им ја ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Треба да направиш нешто повеќе од удирање на тениското топче за да бидеш почитуван. Тоа е пораката која контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им ја ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Фановите на Челси смислија начин и во следниот период ќе го бојкотираат Маурицио Сари, тренерот кој наместо да донесе напредок дополнително го заглави во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Фановите на Челси смислија начин и во следниот период ќе го бојкотираат Маурицио Сари, тренерот кој наместо да донесе напредок дополнително го заглави во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Кина има за цел да создаде најмоќен систем за препознавање лица на светот и планира тоа да го направи преку проектот на Министерството за јавна безбедност од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и следбениците да се „одмаздат“ по пукањето во џамиите на Нов Зеланд. Еден од ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Британската актерка Шарлот Кирк признава дека добила повеќе улоги „преку кревет“, но затоа што таа така сакала. Џејмс Пакер, милијардер и поранешнo мoмчe на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сто и четиригодишна жена од Велика Британија која живее во дом за стари лица, побарала да оди во затвор, пишува локалниот „Бристол Пост“. „Имам 104 години и ...
  сите 2 | | | веќе видена