Дарко Станиќ

  во

  Поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ кој сега работи како државен секретар во Министерството за млади и спорт во Србија е обвинет за сексуално ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ кој сега работи како државен секретар во Министерството за млади и спорт во Србија е обвинет за сексуално ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ кој сега работи како државен секретар во Министерството за млади и спорт во Србија е во проблеми откако е обвинет ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот голман на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Дарко Станиќ, кој сега е државен секретар во Министерството за млади и спорт во Србија, се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дарко Станиќ во интервју за српскиот весник и портал ,,АЛО.РС” реши да се отвори и да ја каже целата приказна околу неговата ракометна кариера и животната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дарко Станиќ (39), поранешниот голман на Металург и миленик на навивачите на екипата до Автокоманда, во интервју за „alo.rs“, отрива зошто не ја прифатил ...
  | | веќе видена

  Дарко Станиќ во интервју за српскиот весник и портал ,,АЛО.РС” реши да се отвори и да ја каже целата приказна околу неговата ракометна кариера и животната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дарко Станиќ како и секогаш така и овој пат е искрен кога станува збор за неговата кариера, како и дел од грешките кои ги има направено во годините наназад. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ признава дека трансферот во Вардар бил веќе завршена работа, но на крајот одлучил да не ја прифати понудата.Силно ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дарко Станиќ во интервју за српскиот весник и портал ,,АЛО.РС” реши да се отвори и да ја каже целата приказна околу неговата ракометна кариера и неговата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Преодниот рок во Македонија официјално заврши и клубовите се веќе фокусирани кон настапите во Првата лига. За време на зимската пауза најмногу пазареа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Изминатава 2017 година ќе остане засекогаш запишана во аналите на македонскиот фудбал по пласманот на првата наша репрезентација на едно Европско првенство. „Хероите“ на Благоја Милевски запишаа историски резултат со пласманот на собирот на најдобрите европски селекции за фудбалери до 21 година. Иако самото учество на ЕП во Полска донесе само симболичен за нас резултатски ефект, по поразите од Шпанија (0-5) и Португалија (2-4) и ремито со Србија (2-2), сепак останува фактот дека Европа конечно на вистински начин слушна за фудбалот во Македонија. Вистинско чудо беше обезбеденото место меѓу најдобрите на Стариот континент, за да сето сработено од Милевски и неговите избраници сега од чудо прерасне во наша постојана амбиција. Сосема е јасно дека младите репрезентативци поставија стандард кој сега претставува притисок за секоја наша идна млада генерација. Но, притисок со кој може и мора да се носиме, без разлика на крајниот резултат кој секако на крајот на краиштата не може и не мора секогаш да е позитивен за ...
  сите 2 | | | веќе видена