Далмација

  во

  26 април -Денеска е Светски ден на дрвјата – Денеска е Светски ден на интелектуалната сопственост 121.- Роден е Марко Аврелиј, римски цар (161-180) и филозоф. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вчера попладне низ Сплит се проширила вест дека е видена поголема група мигранти, а „случајот“ оти низ градот шетаат мигранти бил пријавен и во полиција.– По ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кина наскоро ќе започне со изграда на фабрика за електрични автомобили во Далмација, Хрватска. Се најавуваат и до 500 вработувања на различни позиции, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Словенечкиот премиер Марјан Шарец во интервју за магазинот „Политико Европа“ бара идниот претседател на Европската комисија да биде „непристрасен“ и да даде ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Словенечкиот премиер Марјан Шарец во интервју за магазинот „Политико Европа” бара идниот претседател на Европската комисија да биде „непристрасен” и да даде ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Словенечкиот премиер Марјан Шарец во интервју за магазинот „Политико Европа“ бара идниот претседател на Европската комисија да биде „непристрасен“ и да даде ...
  сите 14 | | | веќе видена

  – Словенечкиот премиер Марјан Шарец во интервју за магазинот „Политико Европа“ бара идниот претседател на Европската комисија да биде „непристрасен“ и да даде ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Словенечкиот премиер Марјан Шарец во интервју за магазинот „Политико Европа" бара идниот претседател на Европската комисија да биде „непристрасен" и да даде ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонското евангелие е едно од најстарите постоечки писмени споменици на пергамент и сведоштво за македонскиот јазик, писмо и православните религиозни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кина наскоро ќе започне со изграда на фабрика за електрични автомобили во Далмација, Хрватска. Се најавуваат и до 500 вработувања на различни позиции, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ширум Хрватска силни дождови, а во Загреб град. Циклонот кој ја зафати Далмација во одредени подрачја наврна и до 50 литри дожд на метар квадратен за само два ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Стефан (26), синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, во интервју за „Слободна Далмација“ првпат отворено проговори за животот на висока нога, за уживањето во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Локалниот совет на островот Сеструњ, кој се наоѓа во Јадранското море објавува оглас за работа како трговец во продавница за мешовита сток. Островот се наоѓа ...
  сите 6 | | | веќе видена