Целзиусови

  во

  Време е на чварки, па зошто не би ги направиле овие вкусни погачици со чварки и свинска маст…Потребно е: 1 кг брашно 2 јајца 200 мл кисела павлака 400 мл млеко ...
  сите 110 | | | веќе видена

  По екстремно високите температури во Австралија, на овој континент ѝ се заканува опасен циклон кој се движи кон брегот. Властите порачуваат да не се шири ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Познатиот американски глумец Харисон Форд го искористи денешниот меѓународен собир во Дубаи да ги критикува ставовите на американскиот претседател Доналд Трамп ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оваа многу вкусна и ароматична пита со ананас нема да погрешите ако ја направите… Потребно е: 180 г шеќер 30 г путер 2 јајца, одделени жолчките од белките ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Локални врнежи од дожд во петок и значително намалување на температурите за 10 до 15 степени целзиусови од викендот, најавија од Управата за хидрометеоролошки ...
  сите 206 | | | веќе видена