Целзиусови

  во

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека утринската температура ќе ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека утринската температура ќе ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 25 до 34 Целзиусови степени.Во ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Направете го овој едноставен колач и воодушевете ги совите најмили. 3 јајца 1 мала шолја шеќер 1 мала шолја брашно 3 големи јаболка цимет по желба 1 лажица ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Црноморската депресија или поле на низок воздушен притисок беше причината за нестабилното време ова лето во Македонија и пошироко, а истото ги потисна масите ...
  сите 208 | | | веќе видена

  На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја посетиле: делови од летала и сонди, камери, ранци, па дури и голф топче… На Месецот се наоѓа и правта на ...
  сите 37 | | | веќе видена