Боко

  во

  Полицијата во Нигерија соопшти дека уапсила лице за кое постои сомневање дека бил „мозокот“ на бомбашките напади што исламистичката организација Боко Харам ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нигериската полиција соопшти дека уапсила едно лице за кое постои сомневање дека бил „мозокот" на бомбашките напади што исламистичката организација Боко Харам ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во согласност со член 158 од Законот за хартии од вредност Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје, како Акционерско друштво со посебни обврски за известување, ...
  сите 4 | | | веќе видена