Билд

  во

  Германски „Билд“ ретко кога греши за случувањата во Германија и трансфер пазарот во оваа земја, сега има нова ексклузива. Според информациите на „Билд“ Баерн ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во Германија вчера беше срушена некогашната термоелектрана на јаглен „Кнепер“, за што беа употребени 250 килограми експлозив. Електраната која што се наоѓа во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Баерн од Минхен го совлада Аузбург со 3:2 во рамките на 22. коло од Бундеслигата, со што ја потврди добрата форма. Првиот посериозен испит Баварците ги очекува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вчерашниот тренинг на Баерн Минхен завршил драматично откако младиот 19-годишен голман на клубот, Рон-Торбен Хофман остана без свест откако со топка беше ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вчерашниот тренинг на Баерн Минхен завршил драматично откако младиот 19-годишен голман на клубот, Рон-Торбен Хофман остана без свест откако со топка беше ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Челзи се чини го најде напаѓачот, кој ќе биде ангажиран во летниот трансфер прозорец како замена за Оливие Жиру.На Французинот на крајот на ...
  сите 4 | | | веќе видена