Берлинскиот

  во

  Започнувањето на преговорите со Европската унија за Република Северна Македонија не е само политичка одлука, туку можност за интензивирање на реформските ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претставата „Демократија“ од рускиот поет, нобеловец и добитник на Златниот венец на Струшките вечери на поезијата, Јосиф Бродски, синоќа беше премиерно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претставата „Демократија“ од рускиот поет, нобеловец и добитник на Златниот венец на Струшките вечери на поезијата, Јосиф Бродски, синоќа беше премиерно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во градското кино “Милениум“ вчера се одржа македонската промоција на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“. Голем број посетители и луѓе од јавниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Градското кино „Милениум“ вечерва ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“. Филм кој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градското кино „Милениум“ вечерва е домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името и е Петрунија“ кој беше ...
  сите 11 | | | веќе видена