Белорусија

  во

  Повеќе од половината Руси не знаат воопшто дека постои Сојузната држава на Русија и Белорусија, покажува анкетата на фонданцијата Јавно мнение. Одговарајќи на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одиграа 42 реванш-дуели од првиот квалификациски круг на Лигата Европа. Во голем број од нив, беа постигнати изненадувачки резултати, а тимовите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одиграа 42 реванш-дуели од првиот квалификациски круг на Лигата Европа. Во голем број од нив, беа постигнати изненадувачки резултати, а тимовите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Машкиот Евробаскет во 2021 година треба да има 24 учесници, а бидејќи е одлучено четири земји да бидат домаќини, преку квалификациите ќе треба да влезат само ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Со мечот против Грузија вчера македонската женска репрезентација го почнува учеството на шампионатот на Европската ракометна федерација (ЕХФ) од дивизијата Б ...
  сите 19 | | | веќе видена