Бајден

  во

  Поранешниот американски потпретседател, Џо Бајден, се очекува да го објави своео учество во трката за претседател на САД на изборите во 2020 година, јави ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот американски потпретседател, Џо Бајден, се очекува да го објави своео учество во трката за претседател на САД на изборите во 2020 година, јави ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Гардијан Џо Бајден се извинуваше заради непримерното однесување кон жените. Пит Батигиг се извинуваше заради фразата „сите животи се важни“. Талси Габард се ...
  | | веќе видена

  Дури четири жени го обвиниле поранешниот потпретседател за непристојно однесување. Одговарајќи на обвиненијата дека кај некои жени предизвикал непријатност ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дали влечењето на Зоки на Ципрас за селфи, е повеќе насиље ала Џо Бајден или само провинциска интимизација?! Ова е коментарот на поанешниот висок функционер на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ејми Лапос (43) го обвини поранешниот потпретседател на САД Џо Бајден за непримерно однесување, откако вчера истото го стори уште една жена.Лапос тврди дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Уште една жена го обвини поранешниот американски потпретседател Џо Бајден за непримерно допирање, токму во време кога размислува да се кандидира на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Една жена го обвини поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден за несоодветно однесување. Ејми Лапос изјавила дека Бајден го допирал нејзиното лице со двете ...
  сите 9 | | | веќе видена