Автокоманда

  во

  По 4 месеци од смртта на 20 годишниот Никола саздовски саздо-член на навивачката група Комити, почна судскиот процес, во кој обвинети се 3 момчиња на негова ...
  сите 117 | | | веќе видена

  На конфликтот со смртни последници му претходел говор на омраза преку социјалните мрежи. 29 јуни беше денот кога при чекање на автобусот во Автокоманда, во ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Иако се „остреа“ на нова победа ракометарите на Металург повторно се поразени во меч од 7.коло на Ц групата. По минатонеделниот триумф над Чеховски Медведи, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Двајцата обвинители Бесир Беља и Скендер Демири се изјаснија дека не се чувствуваат виновни за убиството на младиот навивач Никола Саздовски – Саздо. Во ...
  сите 117 | | | веќе видена

  17 годишната девојка на убиениот Никола Саздовски – Саздо сведочеше на денешното прво рочиште за овој случај, откако јавноста беше исклучена затоа што се ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Удар во метална кутија за струја во една од бандерите на автобуската постројка во Автокоманда била причина за смртта на Никола Саздовски, тврди адвокатот ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Обвинетите за убиството на Никола Саздовски, Скендер Демири и Бесир Беља кои денеска прв пат седнаа на обвинителна клупа, не чувствуваат вина. Тие се изјаснија ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Обвинетите за убиството на Никола Саздовски, Скендер Демири и Бесир Беља кои денеска прв пат седнаа на обвинителна клупа, не чувствуваат вина. Тие се изјаснија ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски, Бесир Беља и Скендер Демири кои се товарат за убиство на свиреп начин изјавија дека не се ...
  сите 117 | | | веќе видена