Ангела

  во

  Француските медиуми, кои денеска опширно коментираат и прераскажуваат за комеморацијата по повод 100 години од завршувањето на Првата светска војна во Париз и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Париз синоќа беше центар на светот, бидејќи во тој град се собраа повеќе од 70 претседатели и премиери. Церемонијата за одбележување на 100 години од ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Париз синоќа беше центар на светот, бидејќи во тој град се собраа повеќе од 70 претседатели и премиери. Церемонијата за одбележување на 100 години од ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се врати синоќа во Вашингтон после 44 часовна посета на Париз каде неговиот домаќин Емануал Макрон викендов ги заокружи ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, и францускиот претседател, Емануел Макрон, толку добро се согласуваа во Париз што една 101-годишна жена помисли дека се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на покана на Францускиот претседател г. Емануел Макрон, во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон толку добро се согласуваа во Париз што една 101-годишна жена помисли дека се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Германската владина коалиција, предводена од Христијанско демократската унија (ЦДУ) на канцеларката Ангела Меркел, нема да ја преживее следната година, смета ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Германската владина коалиција, предводена од Христијанско демократската унија (ЦДУ) на канцеларката Ангела Меркел, нема да ја преживее следната година, смета ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Германската владина коалиција, предводена од Христијанско демократската унија (ЦДУ) на канцеларката Ангела Меркел, нема да ја преживее следната година, смета ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Германската владина коалиција, предводена од Христијанско демократската унија (ЦДУ) на канцеларката Ангела Меркел, нема да ја преживее следната година, смета ...
  сите 32 | | | веќе видена