Алцхајмерова

  во

  Меморијата на Силви Хазер (82) од Велика Британија била толку лоша што во еден момент не можела да го препознае ни сопствениот син Марк (50). Во една пригода ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ако сте страсни уживатели во слаткиот вкус и сочноста на грозјето, еве неколку позитивни информации кои ќе ве израдуваат! Грозјето поседува лековити својства ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Антиоксидансите се природни материи во храната, кои го чуваат здравјето и го штитат организмот од слободни радикали. Тие се особено важни за нашиот имунолошки ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бенефициите на овие листови се големи, тие можат да помогнат во лекување на кардиоваскуларни болести и имунолошкиот систем, зголемување на енергијата, го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кажете „стоп“ за стареењето и „да“ за младоста! Изберете храна која го продолжува животот. Сте за запрашале ли дали тоа е возможно? Некои експерти сметаат дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во видеото ги моли луѓето низ целиот свет да ѝ помогнат да го спаси својот мал брат од реткото заболување. Ако нешто знаеме за браќата и сестрите, тоа е дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Новост која доаѓа од медицински истражувања се однесува на нивото на магнезиумот во организмот.Според новото истражување, високо или премалку ниско ниво на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонската јавност ја памети по улогата во серијата „Сулејман Величествениот“ во која ја глумеше мајката на Сулејман и злобна свекрва на Хурем султан. Како ...
  сите 5 | | | веќе видена