АЕК

  во

  Навивачите на Баерн станаа омилена мета за да плаќаат поскапи влезници на гостувањата во Лигата на шампионите, а сега грчки АЕК е пред казна од УЕФА. Грците ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фото, Петр Стојановски Со овие три бода избраниците на селекторот Игор Ангеловски и официјално го освоија првото место во групата 4 од Лигата „Д" и така ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски постигна гол, а АЕК Ларнака оствари сигурен и убедлив триумф над Алки Ораклини во шампионатот на Кипар. Фаворитот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Во Дортмунд не патуваме како фаворити, туку како аутсајдери, за прв пат после долго време. Не можеме да кажеме да одиме таму по трите бода. Дортмунд во ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Шансите за понатамошен пласман и теоретски ги загубија Даниел Мојсов и Иван Тричковски кои со АЕК Ларнака одиграа без голови 0:0 во Бугарија кај Лудогорец и на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа. Ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот ...
  сите 26 | | | веќе видена