Абдилаќим Адеми

  во

  Министерството за правда им ги исплати на политичките партии државните пари за престојните парламентарни избори кои се закажани на 15 јули. На нивните сметки ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Одолговлекувањето на промената на имињата на училиштето „Рајко Жинзифов“ во „Исмаил Ќемали“ и „Никола Вапцаров“ во „Имри Елези“, постапки кои беа покренати од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешн ден - 15 февруари 15 февруари 2019 - Денеска е Меѓународен ден за борба против ракот и леукемијата кај децата 1710.- Роден е францускиот крал Луј ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Централното претседателство на ДУИ едногласно го поздрави усвојувањето на законот за употреба на јазиците во Собранието. Според ДУИ, овој закон го симболизира ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Денеска раководстовото на Демократската Унија за Инграграција одржува состанок во седиштето на партијата во Тетово. „На почетокот на состанокот, Претседателот ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Централното Претседателство на ДУИ, едногласно го поздрави усвојувањето на Законот за употреба на јазиците, кој се изгласа вчера во Собранието, што го ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Централното Претседателство на ДУИ, едногласно го поздрави усвојувањето на Законот за употреба на јазиците, кој се изгласа вчера во Собранието, што го ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Според соопштението на ДУИ , Законот  го симболизира заклучувањето на нормативниот дел на Охридскиот Договор, и воедно едно важно поглавје на нашата колективна ...
  сите 69 | | | веќе видена