Ахмети: Секогаш сме работеле за мир и стабилност, заедно да ја градиме иднината во Европа

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на општина Јегуновце. Покрај претседателот Ахмети, говор пред ...
| | веќе видена | слични

Не сум информиран, ниту е побарано да дадам оставка ниту некој ме прашал за ваквата состојба. Најверојатно, причината за моето разрешување е јасно искажаното ...
| | веќе видена | слични

Според извори на „360 степени“, Алтернатива засега не планира да ја напушти владината коалиција, но нема да гласа за реконструкција на Владата. Доколку ова се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ДУИ и пратеник во Парламентот Изет Меџити нема да гласа за новото парламентарно мнозинство. Меџити вели дека Алијансата за Албанците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер и висок функционер на ДУИ, Артан Груби, синоќа на средба со жители од советот „Скендер Металари“ при чаирскиот огранок изјавил дека наскоро ...
| | веќе видена | слични

По јавното понижување кое му го направи премиерот Ковачевски со внесот на Алијанса за Албанците во владата лидерот на Алтернатива Африм Гаши размислува да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има добар прогрес во разговорите со Алијанса на Албанците и во програмскио дел, но и за ресорите, тврди премиерот Ковачевски за тоа до каде се преговорите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 212 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Секогаш сме работеле за мир и стабилност, заедно да ја градиме иднината во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: