Средба Заев – Ахмети во седиштето на СДСМ

Почнаа преговорите за состав на новиот владин кабинет. За поделбата на министерствата, можните персонални решенија и приоритетите, Заев на Бихаќка прво се сретна со Али Ахмети. Од СДСМ велат дека за нив е небитна ресорската распределба во идната влада. Портпаролот на партијата Шилегов изјави дека прво ќе работеле на менување на перцепцијата и на принципите за функционирање на идната влада, ...

⇐ DailyТВ Нова ⇒