Прилапчанец со нож нападнал полицаец

Прилепски полицаец синоќа на улицата Марксова, кој бил на должност, забележал двајца како крадат алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од нив, 42-годишниот Р.Р., забележал дека им се приближил полицискиот службеник и со нож замавнал кон него, нанесувајќи му расекотина во пределот на десната дланка, по што побегнал. Полицајците ги пронашле и привеле Р.Р. и неговиот 16-годишен син. Повредениот ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒