Тин идолот Џастин Бибер има нова возбуда. Пејачот е заљубен не која било, туку во малата сестра на Ким Кардашијан. Пејачот, кој скоро 4 години имаше врска со пејачката Селена Гомез бил фатен од папараците со Кендл Џенер, Тин идолот доста вљубено се држел за рака со сестрата на Ким и изгледа среќно со својата нова девојка. Пред само неколку месеци врската со Селена Гомез беше спомнувана како пример за вистинска љубов. На крајот, сепак двојката си ги расипа односите и се раздели. Блиски до семејството Кардашијан раскажуваат дека Џастин паднал на Кендл за Нова Година. Двајцата се запознале покрај поранешното момче на девојката. Бибер едноставно останал фасциниран од бринетата и се пуштил во шармирање. Оттогаш двајцата се неразделни, а Џастин дури и не сака да се сеќава на Селена.
| | веќе видена

Овен Избегнувајте алкохол Генерално здравствената состојба на Овенот ќе биде добро во текот на годината. Проблеми ги очекуваат оние кои го злоупотребуваат сериозно алкохолот - може да се појават стомачни, но и емоционални потешкотии, од кои долго ќе се обновуваат. Претставниците на знакот знаат одлично, дека доброто здравје им зависи пред се од психолошката состојба. Ако го избегнуваат стресот, ништо нема да може да ги повреди и физички. Сепак влијанието на Уран може да предизвика некои ситни алергии, а Сатурн и Јупитер да потсетат да внимаваат на себе преку проблеми со коските или забите. Употребата на повеќе млечни производи, како и добриот одмор, се решение за се`. Бик Внимателно со храната Годината за Бикот започнува со ниска енергија и чувство на опуштеност и замор. Оваа исцрпеност ќе ги држи во март, кога Јупитер ќе им го даде на претставниците на овој знак потребното емоционално полнење. Силите ќе им се вратат, а заедно со нив и потребата за зајакната исхрана, омиленото нешто на Бикот. Убаво е да ...
| | веќе видена

Откако неодамна потпишала договор со една кинеска козметичка куќа вреден 10.000 евра, Сораjа продолжила да ги шири деловните успеси по светот. Овојпат се нашла во улога на модела за линијата на екстравагантни вечерни фустани, а за потребите на снимањето морала да трча облечена во фустаните на +50 степени. Притоа нејзините немирни гради го привлекле вниманието на љубопитните кои го следеле ова снимање. Ја сакале или мразеле Сораја одлично се забавува во она што го работи, изгледа топ и полна е пари.
| | веќе видена

Убавицата и нејзиниот вереник и Бред Пит одгледуваат веќе шест деца, најмали од нив се четиригодишните близнаци Нокс и Вивиен. За последен пат Анџела била забележана како го снима најновиот филм „Maleficent", но тоа се случило во текот на минатата година. Од тогаш таа ги избегнува камерите и се обидува да не влезе во центарот на вниманието, што тера многумина да претпостават дека е бремена. Претходните гласини за нејзината бременост денеска биле потврдени од нејзин близок, кој побарал да остане анонимен. „Има тешко утринско гадење. Не сака да привлекува внимание на себе појавуваќи се на јавни места", открил изворот пред списанието „Стар". "Во моментов се фокусира само на останатите деца. Се обидува да ги подготви за новото бебе.
| | веќе видена

Двајца психолози се потрудија да разјаснат зошто некои мажи се подготвени да платат за да добијат секс, соопшти “Sydney Morning Herald’. Резултатите од истражувањето биле неочекувани. Во повеќето случаи мажите претпочитаат да не размислуваат за тоа дека „купуваат" лесна жена, и дека нејзината работа е недостојна. Од 584 анкетирани мажи (на средна возраст, во брак, вработени и со добри примања), повеќето изјавиле дека плаќаат за секс, бидејќи не им е доволно искуството во комуникацијата со жените. Тоа никако не одговара на објавениот стереотип на машкото однесување. Во пракса во жената-проститутка повеќето клиенти го бараат „ликот на идеалната жена". Веројатно ликот на овој идеал е жена, подготвена за интимноста која ги задоволува потребите на мажите и притоа не бара емоции. Истотака неверојатно е што повеќето мажи бараат традиционален секс, откажувајќи се од оралниот или другите еквиваленти. Односно мажите се стремат кон традиционалната форма на односи.
| | веќе видена

За зголемена безбедност и следејќи ги потребите на клиентите, од почетокот на месецов Kомерцијална банка почна да издава дебитни и кредитни картички од програмата на „мастеркард“, „маестро“ и „виза“ со вградена најсовремена чип-технологија. Имплементирањето на чип-технологијата овозможува дополнителна сигурност при користењето на платежните картички. Новите дебитни и кредитни картички со чип, како што соопштија од банката, можат да се користат за купување без провизија на повеќе од 22 милиона продажни места во повеќе од 210 земји во светот. Замената на постојните картички ќе се прави сукцесивно при обновување на истите, а сите клиенти што сакаат предвремена замена, ќе можат да ја направат во момент по личен избор со претходна најава во банката.
| | веќе видена

Фирмите го чекаа последниот ден за пријавување на данокот во УЈП. Само 186 фирми до вчера не се регистрирале за користење на е-даноци, а 4594 месечни обврзници ја завршиле законската обврска во пропишаниот рок. Со поднесување на ДДВ -пријавите до УЈП официјално почна да се применува новата законска обврска за задолжително пријавување на ДДВ по електронски пат. Од УЈП за понеделник најавија официјални бројки за тоа колку фирми преку електронски пат ќе го пријават данокот. Извор: 24 Вести Нелекториран
сите 17 | | | веќе видена

В недела во Мелбурн ќе биде спуштена завесата на првиот сезонски грен-слем, Отвореното тениско првенство на Австралија. Мечот кој ќе го затвори турнирот ќе го одиграат Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј. Еден од најдобрите во историјата на „белиот спорт“ Роже Федерер, својата австралиска приказна ја заврши во полуфиналето, откако загуби токму од шкотскиот ривал Мареј. Швајцарскиот тениски ас им се придружи на повеќето стручњаци, па и тој му дава предност на Србинот да го освои првиот голем трофеј во сезоната. „Новак е фаворит без оглед на фактот што Енди го победи на УС Опен. Дополнително, Ѓоковиќ има еден ден одмор повеќе од противникот, па и ова би можело да ја направи разликата“, изјавил Федерер. „Од друга страна, Енди пак имаше полесна ждрепка, единствено со мене одигра малку подолг меч, па може ова да биде неговиот адут во финалето“, додаде Швајцарецот, кој смета дека првиот светски рекет нема да дозволи да биде детронизиран. „Ѓоковиќ е повеќекратен шампион на Австралија Опен, од натпревар во натпревар го ...
сите 50 | | | веќе видена

Касилјас во средата на реваншот од четврт-финалето во Кралскиот куп го скршил палецот на левата рака, по што вчера бил опериран, а истата вечер Реал Мадрид потврдил дека потпишал четири и полгодишен договор со триесет и едногодишниот Лопес. Во клупското соопштение не се споменува висината на оштетата, а шпанските медиуми шпекулираат дека трансферот вреди четири милиони евра. Лопес првпат во Реал дошол во 200о-тата на свои 19 години, а до првиот тим се пробил во 2005-тата, а откако две години му беше резерва на Касилјас, замина во Вилјареал каде остана сè до минатото лето. Во Севилја најчесто му беше резерва на Андрес Палоп, а до враќањето на Касилјас во Реал ќе се бори за место меѓу стативите со Антонио Адан. Извор: Спортманиа
сите 5 | | | веќе видена

Сите веќе знаете кој е Илија Илов. За оние кои незнаат најуспешниот и најангажиран македонски модел како нај нас, така и надвор. Накратко, Илија освен со манекенството се занимава и со пишување, тој веќе некое време е активен колумнист на порталот „Многу Забава“ и има големи планови околу пишувањето. Денес за ова момче се крена огромна врева, бидејќи тој го глуми Тоше во новиот спот. Коментари имаше секакви, очекувано, ние сме народ кој сака да си искоментира, но сите кои го погледнаа спотот кажаа само едно – „се наежив“... Значи Илија одлично си ја заврши работата и ја долови магијата на Тоше. Ексклузивно за вас Илија Илов од прва рака ќе ни раскаже се’ за овој проект, а и за се’ она што е ново кај него. Илија видео записот изгледа феноменално, глумата и автентичноста. Навистина изгледаш како Тоше ....какво е чувството да се одглуми Тоше, колку време ти беше потребно за да го постигнеш ефектот, оној што несомнено ги „наежи“ сите, сигурно била потребна голема жртва ? Кога ми понудија Еxit B- продукција ...
сите 8 | | | веќе видена

Латино пејачот Марк Ентони изненадувачки раскина совпоследната девојка Шенон де Лима. Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез се раздели со актуелната девојка по речиси едногодишна врска. Двојката ја започнала врскатана почетокот на јануари минатата година. Односите на музичарот со 25-годишната убавица не продолжија долго. „Марк не се среќава веќе со моделот Шенон де Лима. Пријателските односи прекинаа официјално во средината на јануари", изјави портпаролот на пејачот пред медиумите. Официјално двојката ги прекинала односите, бидејќи нивната врска „веќе не функционира". Според запознаените сепак вистината е малку поинаква. Се вели дека Ентони почнал да излегува со убавицата како одговор на предизвикот на поранешната сопруга. Откако Џеј Ло официјално се фати со Каспер Смарт, пејачот не останал покус и истотака тргнал со млада девојка. Во последно време, сепак поранешните сопружници ја прекинаа тивката војна и повторно ги затоплуваат односите. А разделбата на Ентони со Шенон де Лима настапи токму во исто време.
сите 3 | | | веќе видена

Пејачката се појавила на црвениот тепих во издание кое ги зачудило новинарите. Сјајната убавица се појавила на настан со долг бел фустан, кој ги полуде сите. Уште повеќе што фустанот имал пукнатина од страните која ги откривала нејзините магични облини. Жешката пејачка блескала и воопшто не е загрижена што можеби накачила малку повеќе килца позади. Лопез гордо позирала во својата екстравагантна тоалета, покажувајќи ги облините пред објективот. Дечко и Каспер Смарт, сепак, не изгледал особено восхитен од дрската комбинација на ѕвездата. Цела вечер тој бил видливо во лошо расположение и грижливо ја чувал Џенифер подалеку од камерите пишува „Дејли Меил".
сите 2 | | | веќе видена

Февруари ќе биде месец на сексот според научнопопуларниот канал „National Geographic“. Американската телевизија која се емитува и кај нас ќе ни прикаже голем број емисии, вклучувајќи и цели низи, посветени на сексуалните односи помеѓу луѓето. Од 3 февруари секоја недела од 22 часот ќе можеме да гледаме предавањето „табу 9". Неговите автори ги истражуваат чудните фетиши и најголемите табуа во светот. На 10 февруари, пак, ќе го видиме предавањето „Секс за продажба: Девојката на повик". Во него Маријана ван Зелер од „National Geographic“ ќе патува до срцето на американската индустрија за ескорт девојки и ќе ја открие грубата реалност зад понудата и побарувачката на елитните секс-услуги. На 17 февруари, пак, ќе видиме филм за американска агенција за дејтови, која ги поврзува луѓето од САД со нивните идни половинки од целиот свет. Со робови на 21 век, пак, ќе се запознаеме на 24 февруари. На овој датум во 21 часот ќе видиме единица на специјалните единици и меѓународен тим од прикриени иследници како со здружени ...
| | веќе видена

Бени Ернандез и Санта Марта де ла Круз Вилареал се задоволни од својот „дом" . Ернандез е земјоделец и сади растенија во близина. За прв пат ја видел карпата пред 55 години, кога имал 8 години. Тој решил дека би било многу подобро ако може да живее под неа. 20 години подоцна го купил земјиштето околу неа. Тој си изградил куќа од цигли и цемент. Внатре имаат една печка на дрва, нема струја и канализација. Вода си носат од изворите во близина. „Во текот на зимата ни е многу тешко. Станува многу студено, водата во изворите замрзнува, нема храна ", изјавиле тие. Двајцата имаат седум деца, од кои шест се задомени и живеат во близина.
| | веќе видена

Навикнати сме да ги гледаме ѕвездите на црвениот тепих со совршена шминка и фризура, со прекрасни фустани и соодветно однесување. Но некои од најпознатите холивудски актерки Кристен Стјуарт, Никол Кидман и Марион Котијар целосно ги симнуваат маските во нова фотосесија за списанието „W“. Трите познати дами, заедно со неколку други актери, позираат без шминка пред фотографот Јурген Телер. Сликите се вклучени во број кој е посветен на најблескавите ѕвезди на годината. Ѕвездата од филмската серија „Twilight" Кристен Стјуарт изгледа се чувствува удобно во бел топ без презрамки. 24-годишната актерка има јасно изразени ќеси под очите, гледајќи во објективот без капка шминка. Во интервјуто за списанието Кристен зборува за голите сцени во новиот филм „On The Road". Таа тврди дека да се снима гола не било толку тешко, колку да танцува со партнерот во филмот Гарет Хедленд
сите 4 | | | веќе видена

Последната манија во Лондон е вљубени двојки да водат љубов на највисокото место во британската престолнина - во тоалетот на 68-тиот кат на облакодерот „Шард". Одбрани гости биле поканети да го посетат облакодерот во последниот месец. Но некои од нив очигледно имале корист од поканата за доживување на незаборавни еротски емоции, со цел Лондон под нивните нозе. На 1 февруари кулата и нејзината панорамска платформа ќе бидат отворени за пошироката јавност и персоналот отсега е предупреден да внимава слични ексцеси да не сеповторуваат. Билетите биле однапред распродадени, иако имале релативно високата цена - 25 фунти за возрасни и 19 фунти за деца. Дизајнирана од италијанскиот архитект Рензо Пијано зградата личи на остро парче стакло, што е и една од значењето на англискиот збор „shard". Градбата е обложен со 11 илјади стаклени панели. Изградбата на „Шард" чинела 1,5 милијарди фунти (2,35 милијарди долари). Во листата на светските облакодери „Шард" е на 59-то место. Помала е од „Емпаиер Стејт билдинг" во Њујорк, ...
| | веќе видена

Независниот театар „Theatra“, кој уште од самиот свој почеток театарот настојува да ја врати довербата кај публиката и да ги помести нагоре театарските стандарди и сфаќања, најавува нова премиера. Од основањето до денес, со тој стремеж, постојано внесува модерни драмски содржини и развива иновативни форми на драмски израз. По завидниот број на театарски претстави, перформанси, работилници и промотивни настани во рамките на една македонска независна и нова сцена, Театра истапува со навистина свежа и поразлична театарска продукција. На 27 јанурари во 22 часот „Привид“ ќе ја има својата премиера. Се работи за изведба на радио драма што ќе покрие неколку медиуми. „Привид“ е приказна која може да се следи на алтернативен физички простор што се користи како театарска сцена, а тоа е ноќниот клуб Балет. Претставата во клубот директно ќе се пренесува и на Метрополис радио мрежата во форма на радио драма, но од истата ќе има и директен аудио-визуелен пренос на www.theatra.mk Зборуваме за повеќе медиумски форми: ...
сите 2 | | | веќе видена

Токму во моментов во Крушево е во тек промоцијата на новата песна и видео запис на Тоше Проески – „Све је ово премало за крај“. Огромна врева се крена околу песната и спотот, некои портали не го испочитуваа рокот и предвреме објавуваа информации. Ексклузивно дознаваме дека ликот на Тоше во новиот видео запис го глуми никој друг туку македонскиот топ модел Илија Илов. Деталите околу снимањето и какво е чувството да се глуми Тоше Проески ексклузивно очекувајте ги во вечерашното интервју со Илија Илов кој секако се согласи да одговори на сите наши прашања. Засега ексклузивно добивме фотографија од снимањето, сами проценете колкава е сличноста. Неверојатно нели? Погледнете го видеото и споделете ги вашите коментари:
сите 48 | | | веќе видена

next