Денеска стартува Лас Бонитас најзабавниот натпревар на официјалната „Facebook“ страна на Бонитас . Оние кои ќе играат ќе можат да креираат свој аватар и истиот да го облекуваат, соблекуваат, китат... кога тоа ќе го направите многу е едноставно, се фалите со својот аватар на вашиот „Facebook“ профил и ги повикувате пријателите да го гласаат или евентуално да направат подобар аватар од вашиот кој ќе може да го споделуваат со своите пријатели, и плус вашиот аватар ќе може да го зачувате како фотографија и плус ќе бидете главни шизици со „Samsung Galaxy“ гаџетите и плус секоја недела пакет подароци од Бонитас за најактивните...Па ова го може само Бонитас. Главни награди: 1 место: Samsung Galaxy SIII 2 место: Samsung Galaxy Tab 2 7'' 3 место: Samsung Galaxy mini 2 Аватари добредојдовте во светот на Лас Бонитас
| | веќе видена

...Продолжение од претходниот есеј Се наоѓам пред билетара, со пари доволно да избегам од себе и со старицата на ум. Се упатувам кон автобусот, ја поминувам контролната рампа на влезот кој води до автобусите. На картата стои: перон 13, седиште 23, време на поаѓање 14:30. Секогаш верувам во знаци, тие ми даваат благ правец во мојата шизофренија. Симболите за мене се мантра, верувам во нив од незнаење, или поради виша цел, така најлесно ја канализирам мојата енергија. Во тој простор за автобусите владее студ и белина, чудно сивило исполнето со звук на блага виулица. Автобусот пристигнува на перонот, застануваме пред вратата во ред. Им давам предност на повозрасните, тоа ми остана како „страв“ од почит уште од раното детство. Застанувам на самиот крај од колоната, до мене од мојата лева страна застанува жена со дете во рацете. Вратата од автобусот се отвора, чувтувувам некој како со вакум пумпа да ми го извлекол воздухот , благо се згрбавувам, жената од мојата лева страна го продолжи својот пат. Сигурен сум ...
| | веќе видена

Научниците од Велика Британија предупредија дека традиционалниот секс исчезнува, заменет од порнографијата, пишува МИА. Заклучоците од истражувањето покажуваат дека овој тренд штети на нормалните односи меѓу возрасните. Околу 70% од мажите на возраст меѓу 18 и 34 години гледаат порно најмалку еднаш месечно. Исклучително сериозно е откритието на експертите дека гледањето на еротски филмови и фотографии влијае на врската во реалноста. Истражувањата покажуваат трка кај 90% од брачните двојки, чии интерперсонални и сексуални проблеми се усложнуваат како резултат на порнографијата. Кај жените најголем проблем се комплексите кои го влошуваат уште повеќе сексуалниот живот. Истражувањето покажува дека 67% од жените се обидуваат да ги имитираат порно ѕвездите што во повеќето случаи ја осудува врската на пропаст.
сите 2 | | | веќе видена

Беше познато дека парот често се кара, но причината зошто конечно се разделија медиумите до сега не ја знаеа. Тинејџерската ѕвезда веќе ја врзуваат со Кајли Џенер(15), сестрата на Ким Кардашијан, а Селена Гомез наводно е во врска со актерот Џош Хатчерсон. Но, уште се обидуваат да ја откријат причината за конечниот прекин на Селена и Џастин кои во врска биле две години. Освен што често се карале наводно чашата се прелила со неверството на Џастин, пишуваат светските медиуми. Пејачот под дејство на наркотици Селена на 21 декември ја изневерил со студентката Милин Мими Џенсен (22). -Бибер во Лос Анџелес му се придружил на пријателот Лил Твист и Милин. Заедно купиле „трева“, отишле нешто да јадат во МекДоналдс и заедно се вратиле во хотелот, тврди изворот, каде што пиеле сизап, што е назив за дрога која настанала во Кјустон, а нејзината основна состојка е јак сируп против кашлица. Обично се меша со безалкохолни пијалаци како што се Спрајт и Маунтаун Дју, т.е. со бомбони Џоли Ранчер. Екипата подоцна се упатила во ...
сите 3 | | | веќе видена

Тони-Ен Филити, која починала минатата година од рак, успеала да го уцени братот уште во 80-тите Силвестер Сталоне и платил милиони на својата сестра пред нејзината смрт, за да не подигне тужба против него за физичко насилство, иако неговото семејство тврди дека тој е жртва на изнуда, соопштуваат светските медиуми. Актерот има склучено договор со својата сестра Тони-Ен Филити да и плати 2 милиони американски долари, плус 16.666 месечно, додека е жива, плус трошок од 50.000 долари годишно за психијатриско лекување и медицински трошоци. Филити тврдела дека Силвестер Сталоне ја повредил, дури и физички. Тој негира и продолжува да ги негира и оспорува нејзините зборови. Филити се заканила да поднесе тужба во 1987-та година кога Сталоне бил на врвот на славата и адвокатите го посоветувале да и „даде нешто за да и ја затвори устата ". Мајката на Силвестер Сталоне Жаклина тврди дека тоа е уцена. „Тони-Ен беше на 65 апчиња Оксиконтин дневно и му се закануваше Силвестер. Еден наркоман би направил сè. Кога Силвестер ...
сите 7 | | | веќе видена

Џеј Ло призна дека по разделбата со Марк Ентони нејзиниот живот буквално се распаднал. Пејачката изјавила дека и било „многу тешко" секое утро кога се буди во својот кревет да биде сама. „Се чувствував како целиот мој живот да се распаднал", дсе отворила ѕвездата. Марк Ентони поднесе барање за развод во април 2012-та по 7-годишен брак. „Беше тешко да станувам наутро. Многу тешко. Кога си депресивен и тажен цело време е доста тешко. Се чувствував како животот да ми се распаднал ... едноставно бум! Експлозија", додача Лопез. Џенифер има 4-годишни близнаци Ема и Макс од Марк Ентони. Децата останаа кај неа по разводот и пејачката се грижи за нив. Денес латино дивата има врска со танчерот Каспер Смит, но медиумите шпекулираат дека и тој се презаситил од неа.
сите 2 | | | веќе видена

Сочувани остатоци на мумифицирано суштество долго околу 10 см се најдени од бездомници крај Камарго, Мексико, пишува „Before it's news“. Животното е со продолжена глава, опашка и доста долги раце и нозе, кои можат да служат и за пливање. Мигел де ла Торе, претседател на истражувањето „ESRA UFO", изјавил дека неговата група добила вкупно три такви суштества најдени од бездомници. Иако изгледаат шокантно, истражување покажало дека тие се хуманоиди. Мексикански медиуми прецизираат дека бездомниците кои пронашле артефакти, веќе го напуштиле Хуарез, бегајќи од големиот метеж. Според нивни роднини, тие ги пронашле суштества та во ранч во предградието на градот, каде што биле испратени да собираат картони и пластика. Санта Роса де Камарго, кој е познат како градот Камарго, е град во источниот дел на мексиканската држава Чихуахуа. Неговата околина е познат по интензивното земјоделство, добитокот, пченката и околните планини. Етнички Камарго е град со мешано население кое доаѓа главно од Европа. Тоа е составена од ...
| | веќе видена

Иако се појавија многу шеги на сметка на Балканот, дека на овие простори не се појавува НЛО бидејќи нема што да се види, сепак зелените пријателчиња решија да не посетат, и сето тоа е снимено и закачено на „ЈуТјуб“ . Погледнете за што се работи и оценете сами дали е измама или малите зелени навистина не посетија и нас:
| | веќе видена

Едногодишно бебе ја надигра смртта не еднаш, туку два пати во тешка сообраќајна несреќа во Русија, соопшти „Хафингтонпост". Видеото снимено со камерата на друг возач покажува како бебето излетува од автомобилот на неговите родители, кој удри во камион, а потоа завршува на асфалтот, каде за чудо не е прегазено од другите камиони кои минуваат. Родителите веднаш излегле од автомобилот и го земале детето. Бебето е однесено во болница каде што се установени незначителни рани и гребаници. Утврдено е дека детето било на задното седиште, завиткан во ќебе, а не во бебешко седиште.
сите 3 | | | веќе видена

Големата тајна на Адел е откриена. Името на нејзиниот син е - Анџело Џејмс, известуваат светските медиуми. Пејачката била забележана како носи златно ѓердан со натпис „Angelo". „Тие го нарекоа Анџело Џејмс. Што убаво име", открилизвор за „Сан". За време на наградите „Златен глобус", каде Адел за првпат се појавила по раѓањето на детето, таа категорично одбила да го открие името на детето. Кога новинарите ја прашаа за името на бебето, одговорот на пејачката беше: „Тоа е премногу лично и интимно. Јас го нарекувам ’Мало кикиритче’".
сите 3 | | | веќе видена

Жерар Пике ja објави првата фотографија на синот на Фејсбук. Бебето на Пике и Шакира се роди само пред два дена - на 22-ри јануари. На фотографијата се гледаат само малите нозе на бебето, к во дизајнерски патики од гордиот татко со натпис „Milan's feet". Засега фотографијата собрала повеќе од 150.000 лајкови.
сите 13 | | | веќе видена

Се тргна како интернет шега...А денес е вистински хит на интернет и сите се тепаат да постават што поинтересна фотографија. „Фотографиите прво ги објавивме јас и моите пријатели а потоа видов дека целиот свет ги објавува“, изјавила Лили Мајерс, која прва ја поставила својата фотографија. Многумина решиле да не се „плашат“ од зимата па решиле добро да се забавуваат поставувајќ на „Фејсбук“ свои фотографии на кои тие се голи во снегот. Лили Мајерс со соседот Даниел Смит се фотографирила полугола, за да ги забавува пријателите. Таа ги поставила фотографиите на својот профил на „Фејсбук“ и за кратко време тие се прошириле по социјалната мрежа. Страницата која е направена на Фејсбук сега брои 6.000 фанови и околу 250 0бјавени снежни полуголи фотографии. Креаторката на групата е презадоволна од одзивот, бидејќи реакциите стигнувале од целиот свет, бидејќи како што вели сонувала дека волку далеку ќе стигне. „Фотографиите ги закачуваат луѓе од Америка, Абу Даби ...сите прашуваат дали можат да постават свои ...
сите 4 | | | веќе видена

Загрижената мајка го посоветувала синот да посети клиника за одвикнување, бидејќи мисли дека приказните на луѓето кои тоа веќе го поминале, ќе го тргне од пороци. Пети Милет, мајката на популарниот пејач, се плаши дека славата и популарноста на нејзиниот син би можеле да влијаат на неговото здравје. Слично се случило и со татко му на Бибер, кој бил алкохоличар и наркоман, па доживеал нервен слом. Тој ја напуштил својата сопруга и Џастин додека тој сеуште бил бебе. Мајката се плаши дека младиот Бибер може да „одлепи“, бидејќи, раскинал со Селена Гомез.
| | веќе видена

Шакира и Пике објавиле синоќа дека станале родители на момче кое го добиле името Милан. „На словенските јазици, Милан знали мил, сакан, срдечен, во стариот Рим значел вреден и посакуван, додека во буквален превод Милан означува обединување“, само се некои од значењата кои славниот пар ги наброил во известувањето за раѓањето на бебето. Веќе знаеме дека Милан е популарно на Балканот, но дали знаете дека тоа име е популарно за момчињата во Индија? На хинду јазиците, Милан значи „заедно, заедница, соединување“. На латински и италијански јазик, Милан може да биде и машко и женско име, добиени од името на градот Милана. Момчињата кои го добиваат името Емилијано некогаш добиваат прекар Милан. Шакира инаку, освен либанска крв има и италијанска, така што е можно од таму да добила инспирација за името. Милан веќе неколку години е на листата на најчести имиња кои добиваат машки бебиња во Холандија и Белгија. За разлика од Србите, многу припадници на други нации го акцентираат ова име поинаку, го изговараат Ми-Лан.
сите 26 | | | веќе видена

Синот на Дејвид Бекам , 14-годишниот Бруклин се пробива во академијата на Челзи, откри „Daily Mail“. Дејвид Бекам бил забележан на клупската база на „сините" во Кобим во вторникот, со што предизвикал шпекулации за евентуалното негово враќање во Премиер лигата, а особено во Челзи. Причината сепак била што полудефанзивецот сакал да го следи својот син, кој зел учество во натпревар во академијата на лондонскиот клуб. Младите играчи и нивните родители биле воодушевени кога го виделе Дејвид Бекам како го охрабрува својот син.
сите 7 | | | веќе видена

22 јануари 2013 година сигурно ќе остане засекогаш како една од најпознатите светли датуми во историјата на Брадфорд, откако нисколигашкиот англиски тим го направи незамисливото и се пласираше во финалето во Купот на Лигата на „Вембли". Ова се случи, откако во реваншот од полуфиналето против Астон Вила тимот од Лига 2 загуби со 1:2, но поради победата од 3:1 во првиот натпревар помеѓу двата тима успеа да освои место во финалето. Домаќините беа вистински господари на теренот во текот на целиот натпревар, но со инспирирана сигра и целосен егоизам скромниот тим успеа да го исполни својот сон и да го отстрани третиот тим од Премиер по Виган и Арсенал. Вила го постигна резултатот во 24-тата минута преку Бентеке, кој ја искористи добро за додавање на Бенет и без проблеми постигна резултат. Брадфорд сепак успеа да израмни во една од ретките можности во 55-тата минута, кога Хансон детектира центрирање совршено со глава и постигна покрај Шеи Гивен за 1:1. Астон Вила сепак стигна до победа во 89-а минута и заврши 2:1.
сите 15 | | | веќе видена

Гледање во гради треба да го смири секој маж и позитивно да влијае на неговото здравје. Дека тоа можеби е мит најдобро покажува видеово кое ви го пренесуваме. Една скриена камера одлучила малку да си поигра со пациентите кои дошле на мерење притисок. „Лекарката“ пумпата која се користи за мерење на притисокот ја употребила и себе си да си ги напумпа градите. Пациентите не можеле да оддолеат на необичната појава па поголемиот број од нив се препотувале и се однесувале нервозно, а како тоа изгледало, погледнете во видеото во продолжение.
сите 4 | | | веќе видена

Телефонски шегаџии пријавиле лажен сигнал дека во домот на пејачот има скандал и вооружен маж. Крис Браун стана уште една жртва на телефонски шегаџии. Медиумите известуваат дека измамниците се јавиле на телефон 911 и посочиле одредена адреса, тврдејќи дека на даденото место има скандал и вооружен маж. Полиција пристигнала пред домот, без да знае дека тоа е куќата на Крис Браун. Во моментов, кога полицајците упаднале во домот на Браун, изведувачот не бил дома. Родителите на Крис пристигнале во куќата кратко откако полицајците почнале да го пребаруваат неговиот дом. Само пред една недела жртва на телефонски шегаџии беше Том Круз. Тогаш полиција упадна во неговиот дом зашто имало сигнал дека во куќата на актерот има вооружен маж. Се разбира, тоа се покажа како лага. Пред тоа во полицијата била пријавена истата лажна тревога која ги донесе полицајците во домот на Џастин Бибер.
| | веќе видена

„Версаче" како и секогаш демонстрираше италијанска класа, богата фантазија и неизбежна провокација. Овој пат дизајнерите на модната империја одлучиле да изненадат, истражувавајќи ја врската помеѓу архитектонските форми и античките материјали. Колекцијата е исклучително богата, шарена и луксузна. Таа е натопена во флуоресцентни бои. На дел од фустани има детали од 24-каратно злато . Водечкиот моделиер Донатела Версаче призна дека е инспирирана од Сенториал - огромната бизнис зграда во центарот на Париз, каде што се одржа ревијата. Се започна кога дојдов да го видам ова место, за да организирам ревии. Останав нема од убавината и архитектурата на зградата, објаснила таа. Палетата на бои е разновидна. Преовладуваат класичното црно и златното. За дрските обожаватели на модата дизајнерите нудат светли нијанси на жолти и розови. Бојата на сенф исто си пробива пат во трендовите за пролет и лето, пренесуваат медиумите. Меѓу специјалните гости на ревиите биле кинозвездата Кевин Костнер и принцезата на Монако Шарлин.
| | веќе видена

Годишната листа на списанието „Хит" објави олимпискиот добитник на медал Том Дејли за најсексапилен маж на планетата. Натпреварувачот на скокови во вода и олимпискиот добитник на медал Том Дејли го замени фудбалскиот секс симбол Дејвид Бекам од челната позиција во годишното рангирањето на списанието „Хит" за најсексапилни мажи на планетата. Спортистот е прогласен за најсекси маж на новата 2013-та година и го стави сопругот на Викторија Бекам на третата позиција на жешката листа. Американскиот актер Чанинг Татум истотака зазема повеќе од достојно место и го зеде среброто на листата - второто место. 18-годишниот спортист Том Дејли изјави дека е изненаден од изборот на читателите, врз основа на чии гласови се подготвува листата. „Ова не е реално. Сакам да им се заблагодарам на луѓето кои дадоа својот глас за мене, изненаден сум. Не се гледам себе си` како убавец, јас сум обичен човек, кој се уште оди на училиште и тренира по 30 часа неделно", изјавил скромниот Том. Овогодинешниот најжежол маж на планетата ги ...
сите 3 | | | веќе видена

next