Поранешниот англиски репрезентативец Дејвид Бекам, кој официјално беше претставен како фудбалер на францускиот ПСЖ, најави дека ќе игра за Париз без плата. Договорот на ветеранот со ПСЖ е за период од пет месеци. Тој официјално беше претставен на специјална прес-конференција денеска. „Една од причините да дојдам во ПСЖ, е што решивме да направиме нешто уникатно. Нема да добивам никаква плата. Моите права ќе одат за добротворни цели, помагајќи им на локалните деца. Тоа е нешто што мислам дека до овој момент не е направено и ние сме горди ", прокоментира Бекам.
сите 30 | | | веќе видена

Три џиновски вселенски бродови се приближуваат кон Земјата, тврдат уфолозите. Тие сметаат дека бродовите ќе пристигнат тука во март 2013-та. Случаите на појавување на НЛО продолжуваат вртоглаво да расте во последните неколку години, пишува американскиот неделник „World Weekly News". Пред неколку дена експерти од SETI (Истражувачите на вонземјаните), независна некомерцијална организација, направија официјалното соопштение. „Три џиновски вселенски бродови патуваат кон Земјата. Најголемиот од нив е широк 200 милји. Другите два се помали. Во овој момент објектите минуваат покрај Јупитер. Судејќи според нивната брзина, ќе бидат на Земјата во текот на пролетта", изјавил Џон Маили , експерт од SETI. Три слични џиновски бродот направија приземјување во Кина и Индонезиското Море во ноември 2011-та година. Тие биле идентификувани како вонземјански бродови од планетата Гутан. Трите брода, кои ќе пристигнат во март 2013-та ја завршуваат инвазијата. Новите Гутански бродови биле откриени од топ-тајниот американски систем ...
| | веќе видена

Сексолозите размилиле и дошле до заклучок како да се однесувате во неколку различни сценарија, така што пристапите сериозно и внимавајте да не го навредите партнерот. Премногу нежен - тој сака да галење како мало момче. Мил, нежен е и ви обсипува со внимание, но тоа ве уморило. Решението на проблемот е да ја превземете иницијативата во свои раце, но не заборавајте ги нежните зборови и бакнежи. Секс на Екс - жените стигнуваат до оргазам побавно од мажите, па најбрзиот секс ретко испорачува уживање на понежниот пол. И оваа ситуација има излез. Кажете му на саканиот човек дека сакате да уживате на интимност, за што е потребно повеќе време за опуштање. Не може да издржи долго - ако сексот ви трае само неколку минути натерајте партнерот да здивне и да се ослободи од нервната напнатост. Можеби топла када со свеќи, ароматични маска и романтична музика и релаксирачка масажа ќе завршат работа.
| | веќе видена

Зошто Ванѓа сакала секој нејзин посетител да носи со себе шеќер? Долго време астрологијата и професионалците кои ги учат паранормалните феномени, не можеа да си објаснат како дејствувал шеќерот врз способноста на пророчицата. Па, мистеријата конечно е разгатната, и тоа по научен пат. Изгледа дека Ванѓа имала способност да го гледа умот на кристални решетки на шеќерот. Овие решетки чуваат во себе информации, слични на човечките клетки или на кластерите – умот на водата, за кои неодамна е многу модерно да се зборува. Научното откритие било објавено во книгата „Тајната на Ванѓа", каде медицински стручњаци и научници ги изложуваат своите теории за способностите на Ванѓа. Изданието ужива огромен интерес и е едно од најбараните токму поради откритијата кои се прават во него. Читателите на книгата се не само љубители на окултните науки или следбеници на Ванѓа, туку и обични луѓе кои веруваат во пророчицата и претскажувањата . „Шеќерот не е само посредник на Ванѓа кон надвор. Според народните верувања со него се ...
| | веќе видена

Ријана тотално расчистила со долгата коса. Пејачката се појавила на аеродромот во Њујорк во такво издание што дури и папараците едвај успеале да ја препознаат. Со елек од лисичова кожи пејачката се криела зад очилата додека поминувала од аеродромот. Без Крис Браун и видливо во лошо расположение пејачката одбила да разговара со новинарите. Момчешкиот изглед на ѕвездата ги зачуди фотографите, кои само до пред ден уживаа во имиџот на секс симбол. Пред неколку дена пејачката се појави на забава во транспарентен фустан и ја покажа својата неверојатно секси линија.
| | веќе видена

Истражувањето е дело на психолозите Бјанка Асеведо и Артур Арон од универзитетот во Њујорк. Тие успеале да ја побијат теоријата дека љубовта меѓу две лица трае три години. Според нив е сосема можно стравот и трепетот да останат засекогаш, токму какви што биле за време на медениот месец. За да ја докажат можноста на вечната љубов, истражувачите изнајмиле група од 17 лица - мажи и жени кои се во брак повеќе од 20 години. Со помош на магнетна резонанца научниците ги споредиле податоците со млади вљубени двојки, пренесува МИА. Резултатите покажуваат дека кога погледнуваат слика на својата/от сопруга или сопруг, учесниците ги активирале истите области од мозокот, како младите вљубени кои имале врска неодамна. Освен тоа, мозокот им произведува апсолутно исто количество допамин, исто така познат како „хормонот на љубовта и среќата".
| | веќе видена

Ги видела жена убавите бркови на својот љубовник, па го прашала дали може да добие едно влакно за спомен. Мажот ја ставил раката во гаќите и рекол: Додека има во магацинот, не пипај од излогот!
| | веќе видена

Оскаровката се окажала од козметичките инекции, бидејќи не можела да го мрда лицето. Никол Кидман предизвикала голема врева во јавноста пред неколку години, кога на црвениот килим се појавила со „замрзнат“ израз на лицето, карактеристичен за личности кои примаат инекции ботокс. Кидман (45) сега изјавила дека никогаш повеќе нема да зeма ботокс. „Пробав, но ефектот не ми се допаѓаше. Не можев да ги мрдам мускулите на лицето. Нема веќе ботокс, ниту пак ќе одам под нож“, изјавила Никол. Оскаровката моментално го промовира филмот „Строкер“, мрачен трилер во кој глуми и Миа Вашиковска. „Играм мајка која ја мрази својата ќерка, што беше вистински предизвик за мене, бидејќи ништо не ми е поважно од децата во реалниот живот“, изјавила Никол, која со Том Круз ја освоила Изабела(20) и Конора(17), а во брак со Кит Урбан добила две ќеркиќки Сандеј и Фејт, кои сега имаат четири и две години.
сите 2 | | | веќе видена

Убавицата за новиот број на британскиот нагазин „Love“ се фотографирала во када полна со вода, но на себе сепак ја задржала маицата. Штета... Манекенката Кејт Мос (39) без оглед на тоа што е на прагот на четвртата деценија и понатаму еднакво исто го фасцинира светот со разголени фотографии како кога имала 20 години. За најновиот број на популарното британско списание, кое со нејзините фотографии се фали и на својот профил на „Твитер“, само покажала дека нејзиниот сексипил ненадминлив.
| | веќе видена

Кејт Аптон станала заштитно лице на чевлите „Sam Edelman" и снимила провокативни фотографии инспирирани од стар Холивуд. „Ја одбравме Кејт затоа што е вистинска жена, не е полничка ниту преслаба, туку има облини и преубаво тело“, велат од модната куќа „Sam Edelman". Кејт оваа тезга ја добила откако остооките вработени во таа куќа забележале во неколку наврати дека таа носи нивни чизми, инспирирани од чевлите за јавање. Кејт, инаку, некогаш професионално се занимавала со јавање.
| | веќе видена

Кога зборуваме за висока мода , за холивудски гламур од 50-тите и за најдоброто во Македонија, неизбежно е да се спомене атрактивната бринета која изгледа како дива од холивудските филмови. Маја Кикириткова ја знаеме од најуникатните модни колекции, екцентричноста и гламурот кој го доведе на модните писти во Македонија, а од неодамна нејзините креации патуваат и низ светот. Дознавме дека Маја нешто јако подготвува. Секако по ваше барање ја побаравме и таа со задоволство одговори на се` што ја прашавме: Од каде целата инспирација, за сето она што е навистина толку различно? Инспирацијата ја наоѓам во се’. Животот и неговите агли, симболите, миговите, просторот, битствувањата и жабурењата. Како осознавам, така и мојата инспирација ја пронаоѓам се повеќе во правот од животот. Комплименти за тоа како изгледаш каде и да се појавиш. Тешко ли е да се изгледа како филмска дива? Ви благодарам за комплиментите. Прво се трудам да изгледам задоволно, тоа се одразува и на мојата надворешна природа. Не сум ...
| | веќе видена

Убавата манекенка Ирина Шајк закачила неколку фотографии на својот профил на „Твитер“ и веднаш предизвика бројни коментари. Таа на фотографијата има портокалова коса како Анџелина Џоли на почетокот на кариера. Изгледа како клон на Анџелина. Вереницата на Кристијано Роналдо покажала и неколку фотки од плажа но блогерите тоа го занемарија бидејќи темата е Анџелина. Невероатно нели?
| | веќе видена

Малкумина би одолеале на ваков повик, а тој факт бразилскиот производител на пиво го искористил на најдобар можен начин и убавата актерка ја ангажирал за реклама. Бразилското пово „Брахма“ Меган Фокс за само 30 секунди го направила светски познато, а веројатно ќе биде и прв избор на туристите на наредниот карневал во Рио кој послужил и како инспирација за сниањето на рекламата. И додека конфетите летаат, Меган весело скока во неверојатно секси издание, со мини фрижидер на грбот и дели бесплатно пиво... Погледнете и наздравје...
сите 5 | | | веќе видена

iLife '11 е најдобриот пакет изработен од Apple и е вклучен на секој Mac. Пакетот содржи сет од 3 неверојатни апликации: iPhoto за слики, iMovie за филмови и GarageBand за музика. iPhoto овозможува едноставна организација, подобрување и споделување на дигиталните слики со вашите пријатели и фамилија. Со iMovie можете да научите да изработувате треилери во Холивудски стил, да направите сценарио и извонредни филмови со помош на вклучени теми, наслови, транзиции и саундтрак. Со GarageBand секој може да направи одлична музика со перфектен ритам, да ја споделите вашата музика, да изработите подкаст, како и да научите да свирите на гитара или пијано со помош на вклучени основни лекции во апликацијата. Посетете ја бесплатната работилница на која ќе се претстави целиот пакет за да ги подобрите вашите вештини или пак едноставно да научите повеќе за апликациите кои доаѓаат со секој Mac. Во текот на наредниот период ќе следуваат детални обуки за секоја поединечна апликација од пакетот iLife '11. Повеќе за настанот ...
| | веќе видена

Мајката: Душо колку е 2 + 2? Ќерката: 5 Мајката: Среќа што си убава.
| | веќе видена

Мајкл Џексон тајно почнал да пишува автобиографија во последните години од својот живот, пишува весникот „Дејли експрес". Кралот на попот напишал 600 страници со белешки, посветени на најтешките моменти во неговиот живот од крајот на 80-тите години до 2007-та година, размислувањата на пејачот се придружени со цртежи и документи. Во споменатите две децении Мајкл Џексон секогаш беше присутен во ударните вести - со скандалот и договорот за 12 милиони долари со Џордан Чендлер по обвинение за сексуална злоупотреба. Признанието на пејачот дека го дели креветот со деца доведе до процес за сексуална злоупотреба над Гавин Арвизо и ослободување во 2005-тата година. Истрауматизираниот тогаш Мајкл Џексон заминал за Блискиот Исток, каде што почнал да пишува биографија. Правата врз неа ги добил неговиот поранешен бизнис соработник. Сега соработник се двоуми дали да ја издаде книгата која не е завршена и има потреба од „фил", за да се претвори во вистинска биографија. „Ракописот опишува многу од проблемите и бизнис ...
сите 5 | | | веќе видена

Бразилка се обидела да го убие својот маж така што ставила отров во вагината , пишува весникот „Сан". Шокираниот 43-годишен сопруг ја тужи жената. Злобната сопруга ставила силна токсична супстанција во гениталиите и го повикала мажот во кревет, се вели во извештаите на полицијата. Откако го замолила за орален секс тој се согласил но наскоро почуствувал чудна миризба. Потоа ја однел сосила сопругата во болница, каде што и биле назначени тестови кои утврдиле присуство на отровот.
сите 4 | | | веќе видена

Огромен кратер на површината на Марс може да го крие најјасниот доказ дека на Црвената планета имало живот, пишува „Индипендент". Истражувањето објавено во списанието „Natura Geoscience", покажува дека компонентите потребни за одржување на обичните микроорганизми, може да се присутни на Марс вeќе долг период. Откритието е дело на двајца британски научници. Професорот Џон Парнел од Универзитетот во Абердин и д-р Џозеф Михалски, планетарен геолог од Националниот Природонаучен музеј во Лондон, тврдат дека доказите за живот на Марс се наоѓаат во карпите на кратерот, кој се создал по удар на метеорит. Двајцата ја поддржуваат хипотезата дека откако во составот на камењата кои се формирале при ударот на метеорит во кратерот Маклафлин, има гипс и минерали, тоа значи дека таму некогаш имало вода. Двајцата стигнале до овој заклучок по истражување на податоците од два вселенски уреди кои ја истражувале Црвената планета – „Mars Reconnaissance Orbiter“ и „ЕКА Mars Express“. „Сите компоненти беа таму цело време- вели д-р ...
| | веќе видена

Швеѓанец ќе биде суден за убиство на својата девојка за време на жесток садо-мазо секс во стилот на еротскиот роман „Педесет нијанси сиво". 28-годишната државјанка на Германија била удрена 123 пати со дрвен стап додека била заврзана со женски хулахопки и кондоми. Нејзиниот 31-годишен „господар", изјавил дека таа доброволно станала негова робинка во секс игрите. Мажот бил обвинет за убиство по смртта на жената во октомври, кога полицијата го открил нејзин дневник, во кој таа напишала: „Ти предходно ми рече дека не сакаш да ми предизвикуваат вистинска болка. Јас сакам да бидам робинка, но не сум мазохист" . Обвиненијата против мажот беа покренати минатата недела. Од полицијата соопштија дека лудакот кренал паника кога секс партнерката престанала да дише за време на секс исполнет со насилство. Тој се обидел да ја врати во живот, пред Брзата помош да пристигне во неговиот дом во Умеа во северниот дел на Шведска. Жртвата била лекувана во локалната болница два дена, по што машините за одржување на нејзиниот живот ...
сите 2 | | | веќе видена

„United Colors of Benetton" повторно ќе предизвикаат бурни реакции откако за првпат во нивната кампања ќе учествува транссексуален модел, соопштуваат светските медиуми. Кампањата, која ќе стартува во Париз оваа недела ќе ги прекрши табуата, а бразилскиот транссексуален модел Леа Т бара надминување на предрасудите. Од „Benetton“ веруваат дека деветте лица на кампањата Пролет / Лето ќе постави нови трендови во општеството. Ограничените количини маици со сликата на моделите ќе бидат продадени на веб страницата на „Benetton“. Сите приходи од продадените маици ќе бидат донирани за добротворната фондација „Unhate“.
| | веќе видена

next