Ако се препознаете во најмалку половина од овие изјави, на вашата фризура и треба ИТНА промена! 1. Го сменивте стилот на облекување , но не и фризурата. 2. Косата ви е постојано собрана во коњско опавче. 3. Вашата коса нема волумен. 4. Надградбата е многу поистакната од природната боја на коса. 5. Косата ви е сува. 6. Веќе долго време не сте добиле комплимент за вашата фризура. 7. Бојата на косата и кожата ви се совпаѓаат. 8. Пријателите од средно училиште ве уверуваат дека воопшто не сте се смениле. 9. Ви требаат повеќе од 20 минути за да ја средите косата. 10. Вашиот фризер може да ве потстриже со затворени очи. Содржината не е лекторирана
| | веќе видена

Во прилог уште нешто што може да биде од корист, како идеја за новогодишната вечер. Неколку модни додатоци кои можете да ги искомбинирате со вашиот изглед. Содржината не е лекторирана
сите 2 | | | веќе видена

Решивте каде ќе одите и со кого ќе ја прославите новогодишната вечер, но едно од важните прашања останува, што да облечете за таа вечер? Се во зависност од вашиот стил и местото каде ќе прославувате. Еве неколку идеи кои се надевам ќе ви бидат од помош, доколку сеуште не сте одлучиле. Содржината не е лекторирана
| | веќе видена

Колку е заљубен во својата девојка говори самуит факт дека тој воопшто не ја испушта од раце! Популарниот рапер Лудакрис уживаше на Хаваите со својата 10 години помлада девојка. Тој ја носеше на својот грб, ја бакнуваше и галеше и воопшто не му е гајле за тоа што не е совршена. Девојката која освен тоа што носејќи многу тесен костим едвај ги сокри нејзините интимни делови, ги покажа и своите стрии на задникот како и целулитот на бутините. Можеби нејзините облини не се она со што таа ја „купи“ неговата љубов, но сепак мора да признаете.... изгледа пресекси! Соджината не е лекторирана
| | веќе видена

Роб Кардашијан, иако млад, дозволи неговата најстара сестра Ким да го наговори и да отиде на третман со ботокс. Тој толку многу претерал со инекциите, па сега изгледа ужасно и со денови не излегува од дома. Братот на сестрите Кардашијан се согласи на пеглање на лицето бидејќи на тоа го наговориле токму тие, а најупоирна била Ким. - Ким прва почна со тоа што го убедуваше дека хирурзите ќе му подарат младолик изглед, изави пријател на семејството. Сега Роб го зафркаваат дека изгледа како нивниот очув Брус Џенер кој од операциите изгледа непрепознатливо. Дали сега Ким е среќна што го упропасти својот брат, па сега тој со денови не излегува од домот? Соджината не е лекторирана
сите 3 | | | веќе видена

Златната боја сама по себе привлекува внимание и се чини како совршен избор за новогодишната ноќ. Ретко која боја зрачи со гламур како златната, па затоа не е воопшто чудно што токму таа е изборот на повеќето дами за најлудата ноќ, кога сите стилски експерименти се дозволени. Краток фустан во златна нијанса во истиот момент ќе ве претвори во кралица на подиумот за танц, додека ако изберете здолниште, кошула или златни панталони, ќе наорави да блеснете во новогодишната ноќ. Доколку сепак не сте љубител на модните парчиња во златна боја, својот новогодишен изглед секогаш можете да го надополните со златни модни додатоци, како што се малите чантички или ефектиниот накит. Соджината не е лекторирана
сите 2 | | | веќе видена

Младата старлета Станија ја објавила оваа фотка на својот профил на „Твитер“ со потпис „Очајна домаќинка“, што не доведува во ситуација да се запрашаме за што се работи овде, за ручекот или секси домаќинката? Во секој случај, Станија треба да знае дека додека се готви, не се фотографира и позира, за храната да не загори, а домаќинката да не остане без ручекот.
сите 4 | | | веќе видена

Сите сме постојано многу зафатени, уморни и под стрес, што значи дека секс ни треба уште поваќе, а не помалку. Да, добро прочитавте! Затоа овојпат ви даваме еден одличен совет. За оние кои се располижени за секс, но се исто така и уморни, експертите откриваат која е најдобрата поза. Жената треба да легне на страна, а под главата има перница како додатна „поддршка“. Мажот е на колена, помеѓу нејзините бутини и малку наведнат кон телото на партнерката. Едното колено на мажот е помеѓу женските нозе, а положбата на телото е таква за да може да пенетрира. Едната рака се наоѓа грбот на партнерката за да може да се потпира и полесно да се задржи во оваа положба за време на сексот. Оваа поза има неколку предности. Освен тоа што е идеална за моментите кога сте уморни, положбата на жената и мажот овозможува подлабока пенетрација и подобар пристап до Г – точката. Исто така, партнерот со слободната рака може да ги допира градите на партнерката, а има и пристап до клиторисот кој може слободно да го стимулира и да се ...
| | веќе видена

Познатиот заводник полуде по својата нова девојка! Колку многу е заљубен во својата нова девојка Амбер Херд, Џони деп покажа со тоа што една плажа на својот приватен остров на Бахамите ја именува по својата девојка. Тоа бил божиќниот покон на Џони за убавицата со која е во врска откако ја раскина 14 – годишната врска со Ванеса Парадис. - Откако помина толку монгу врме со оваа Французинка, Џони многу добро знае како да биде романтичен. Моментално е на одмор со Амбер на Бахамите каде што за Божиќ и подари плажа која ја нарече „Amber's Cove“, изјави извор близок оријател на актерот. Деп наводно за овој потег се одлучил бидејќи на мапата приметил дека плажата наликува на колкот на Амбер. Многу романтичен потег нели? Соджината не е лекторирана
| | веќе видена

Викторија Бекам успева да осмисли оригинални креации бидејќи никогаш не посветува внимание на тоа што прават нејзините колеги – останатите креатори, пренесува „ Female first“. Тајната на едниственоста на нејзината работа ја открива Кен Пејвс, долгогодишен фризер на госпоѓата Бекам кој истакна дека таа секогаш му верува на сопствениот суд и дека настојува со своите идеи да понуди нови и интересни модни решенија. - Никогаш не и е важно што прават останатите. Таа обрнува внимание само на своите идеи и се труди да ги оствари. Тоа ја прави оригиалнаи секој треба да работи така и да ули од неа, вели Кен Пејвс. Фризерот кој за изгледот на Викторија се грижи уште од 2007 – та година додава дека својата клиентка многу добро ја познава и дека секогаш лесно успева да и направи фризура со која таа ќе се чувствува совршено и сигурна во себе. - Никогаш не се фокусираме на негативните работи или несигурноста, Пиминувам многу време со клиентите пред да ја допрам нејзината коса бидејќи сакам убаво да ги запознаам. Ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Истражувачите од Универзитетот во германскиот град Јена тврдат дека скандалозните луѓе живеат подолго од оние кои си ги совладате емоциите, пишува британскиот весник Дејли меил. Научниците посочуваат дека ослободувањето на негативните емоции е корисно за здравјето. Во истражувањето учествувале околу 6.000 волонтери. Научниците утврдиле дека пулсот на барањето да ги совладате емоциите се зголемувал. На овој начин експертите дошле до заклучок: потиснување на негативните емоции води кон кревање на крвниот притисок и други заболувања па дури рак. Маркус Мандат и Кристин Мит изјавиле дека оние луѓе кои ги контролираат чувствата и скриени надворешни знаци на страв и загриженост „репресори" (поттиснуваат) се вклучени во ризична група. Според научниците бунтовните Шпанци и Италијанци живеат во просек две години подолго од Британците, кои се познати по својата воздржаност.
сите 3 | | | веќе видена

Најпознатиот скиентолог на светот, актерот Том Круз има нова девојка. Како што наведуваат американските медиуми, се работи за дупло помладата Синтија Јорг, менаџерка на еден ресторан. Таа има само дваесет и шест години и живее во Квинс. Само шест месеци после разводот со Кејти Холмс, Круз е виден како се забавува со младата Синтија во еден клуб во Њујорк. Тие се запознале во нејзиниот ресторан. После ручекот, таа на славниот актер му ја дала својата визит карта. Том следниот ден и се јавил, но таа не му возвраќала на повиците. Тоа го направила дури два дена откако се запознале. Соджината не е лекторирана
сите 4 | | | веќе видена

Мартина Врбос ќе ги преспие последните денови од оваа година во креветот на Цеца Ражнатовиќ! Хрватската ѕвезда нема да биде преспие во преубавата вила на најпопуларната пејачка на Балканот, туку резервирала апартман во хотел во Будимпешта кој го носи името на Цеца. „Ги видов фотографиите од апартманот и тоа е токму она што го сакав. Знам дека го носи името на Цеца и драго ми е што ќе уживам токму во нејзиниот апартман“, изјавила Мартина, додавајќи дека на крајот од оваа многу успешна работна година. Би сакала да си приути одмор од соништата.
| | веќе видена

Човечкото тело има неколку потполно безпотребни делови. Тие со текот на времето ја изгубиле својата фунција, поради што веќе телото не се потпира на нив. Чарлс Дарвин укажал на овие анатомски аномалии кај човекот, но и многу животни, како на доказ за еволуција. По проучувањето на сличностите во фунционирањето на органи кај различни видови, биолозите заклучиле дека сосема различни суштества имаат заеднички напредок. Ви ги представуваме 5-те најпознати закржлавени органи кои им помогнале во текот на истражувањето. Слепо црево Ова мало продолжение кое е поврзано со дебелото црево на преминот со тенкото, повеќе не е воопшто не учествува во процесот на варење, а една од 20 личности го отстранува без никакви последици. Сепак една студија од 2009-тата година открила дека човечкото слепо црево може да биде корисно како складиште за „добрите“ бактерии кои им помагаат на цревата кога ќе добиете дијареа. Р’бетна опашка Веројатно ни вие, а ни вашите родители не сте родени со опашка(иако тоа се случува), но ако би ...
| | веќе видена

Од модните писти во Њујорк, Лондон, Милано и Париз пристигнаа многубројни модни трендови за сезоната пролет/лето 2013, но за „мејкапот“ на ревијата на модната куќа Кристијан Диор се зборуваше со денови. За овој интересен изглед заслужна е долгогодишната соработничка на овој бренд. Пет МекГрат, за која ова беше прв ангажман за Диоровата „ready-to-wear“ ревија. По тој повод, оваа мејкап уметничка спектакларно ги украси очите на моделите со стотици минијатурни „Сваровски“ кристали. Ваквиот мејкап таа го нарече „techno butterfly“, а тој подразбира основа во бојата преку која се лепат светкавите кристали и во одговарачки нијанси. Доминираат сини, розеви и портокалови бои. Иако овој изглед бара премногу внимание и е многу впечатлив, се смета дека овој мајекап тренд ќе заживее и надвор од модните писти. Соджината не е лекторирана
| | веќе видена

Бујната коса е секогаш во мода, а ние ви претставуваме три најдобри начини како да го постигнете тоа на многу лесен начин без разлика дали сакате опуштена или елегантна фризура. 1. Со пунџа до поголем волумен Косата најпрво измијте ја и нежно исушете ја малку со пешкир. Потоа нанесете пена за коса и соберете ја во носак пунџа. Пуштете ја косата да се исуши преку ноќ и наутро распуштете ја пунџата. Вашата коса ќе биде благо извиткана, а врвовите ќе изгледаат побујно. Оваа фризура е малку поопуштена, а ако сакате поелегантен изглед испробајте го трикот број 2. 2. Комбинација на пегла и округла четка На косата ненесете шампон за суво миење и испеглајте ја косата прамен по прамен. Веднаш откако ќе поминете со пеглата низ праменот, провлечете го низ четката. Така многу лесно ќе г завиткате врвовите, а фризурата ќе ви биде побујна. 3. Жешки витлери за природен изглед Жешките витлери веќе со години се еднен од најпопуларните методи. Ставете ги на мокра коса, а за да постигнете поголем волумен, користете ...
сите 2 | | | веќе видена

Реал Мадрид е во голема играчка криза,а тоа засега се одразува на резултатите во Примера во која веќе заостанува зад Барселона со 16 бодови.Но,изгледа дека Мурињо го пронајде решението за сите проблеми.Веќе во Јануари од Тотенхем сака да го доведе Герет Бејл.Англиските и шпанските медиуми пишуваат дека Реал му понудил на Тотенхем 40 милиони евра за велшанецот. И покрај тоа што Даниел Леви е тежок за преговарање,треба да потсетиме дека Реал и Тотенхем имаат партнерски договор за купородавање на играчи кој го постигнаа при купувањето на Лука Модриќ.Тогаш на Вајт Харт Лејн изјавија дека не се заинтересирани за продажба на Бејл,и течко дека за четири месеци се предомислиле. Во Реал веќе тргнаа во акција свесни дека тешко ќе го добијат Бејл во Јануари,но исто така се со надеж дека ќе постават цврсти темели на преговорите за да го донесат следното лето. За повеќе содржини од денес - Содржината не електорирана.
сите 8 | | | веќе видена

Пред една недела беше претставена третата колекција на еден од македонските модни креатори, Сара Сековска, но овој пат со вкусот на Бакарди. За прв пат во Македонија се одржа пред новогодишна забава на светски познатиот рум, Бакарди, а воедно и Бакадри модно шоу на Сара Сековска. Овие модни креации беа специјално изработени за Бакарди - Македонија, и беа претставени во „Чао“ кафе со забава која што беше најавена за една од најдобрите оваа година. Црвената и црната боја се боите на Бакарди, а истите беа вклучени и во самите креации за овој бред, кои подоцна ќе бидат препознатливи за следни промоции или пак забави. Момците од бендот „Apply The Beat” беа задолжени за жешката атмосфера, а истите имавме можност да ги слушнеме и на последната ревија на Сара Сековска поддржана од Бакарди. Тие исто така беа облечени во креациите на Сара. Што се случуваше на забавата можете да погледнете во следната [ГАЛЕРИЈА] Фотографиите се превземени од порталите. Содржината не е лекторирана
| | веќе видена

Еве една варијанта за новогодишната ноќ. Делува многу свежо, модерно и во исто време свечено. Искомбинирано со нетипични кондури со што се одвлекува од преголемиот ефект на свеченост. Одлична варијанта за млада девојка која сака да биде елегантна, а во исто време тренди. Соджината не е лекторирана
| | веќе видена

next