Утре пожешко и од денес, но подгответе се и за лудо време

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред се во северните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од 19 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за ...

⇐ DailyРепублика ⇒