ССМ: Работодавачите да исплатат К-15


Владата не отстапува од намерите дека ќе мора да се намалат 20 отсто од вработените во администрацијта. Тоа во своето телевизиско гостување вчера уште еднаш го ...
| | веќе видена | слични

Една и пол година по формирањето, Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците сѐ уште е во фаза на просторно консолидирање и кадровско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси секој работник и секој бизнис се погодени од КОВИД-19 на еден или друг начин. Се проценува дека намалувањето на економската активност во земјава како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Намалување на јазот во платите, поголема еднаквост, зачувување на сите работници и работнички во време на КОВИД-19 кризата и отворање нови пристојни работни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работниците и граѓаните мора да се во центарот на интерес на сите владини политики, порачува Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) по повод Светскиот ден за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 53 гласови за, 26 воздржани и ниту еден глас против, ги изгласа измените во Законот за заштита на населението од заразни болести, со кои ...
сите 532 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 221 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, ...
сите 85 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 370 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Работодавачите да исплатат К-15

Од:
До кого (е-маил):
Порака: