Суспендираните полицајци во Битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат


Двајцата полицајци од Битола кои завршија со суспензија да се вратат на работа, а понатаму институциите како што се Јавното обвинителство и судовите да донесат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во врска со нападите врз полициските службеници посочи дека е важно да се работи на детектирање на ...
| | веќе видена | слични

Еден од баткиве бил застанат и било побарано да се легитимира бидејќи не носел заштитна маска согласно една од актуелните превентивни мерки кои се на сила кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
8 копии

Со што се соочува македонската полиција? На најновото видео кое се појави се гледа како полицаец фатен за врат при апсење на „Партизанска“. Ова не е прв случај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 568 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 249 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суспендираните полицајци во Битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: