Иста игра и со Центрите за лица за посебни потреби, се отвораат без скрининг на вработените


Дневните Центри за лица со посебни потреби ќе ги отворат своите врати за работа. Вчера на владина седница е донесена одлука за отворање на Центрите, но сè уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставници на Здружението на граѓани за третман на лицата со аутизам „Во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Министерската за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска се сретна со Реџепали Чупи, директор на Ромскиот едукативен фонд со седиште во Белград, на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Политичката партија Левица, ја злоупотребува судбината на поранешните вработени во АД „Треска“ и во обид да добие ситни политички поени манипулира со јавноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешните работници од АД ,,Треска” повеќе од 15 години се дел од правните лавиринти од кои никогаш не добиле позитивен исход, велат од политичката партија ...
| | веќе видена | слични

Вчера се одржа протест на поранешните работници од АД ,,Треска” пред просториите на Министерството за Труд и социјална политика. Овие стечајци повеќе од 15 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие стечајци повеќе од 15 години се дел од правните лавиринти од кои никогаш не добиле позитивен исход, при што единствено бараат да им бидат исплатени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иста игра и со Центрите за лица за посебни потреби, се отвораат без скрининг на вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: