Заев: Ако ние го присвоиме да биде само Македонец Гоце Делчев, нема решение со Бугарите


„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека ВМРО-ДПМНЕ говореше во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гостувањето на Само Вистина, Дарко Каевски пратеник од СДСМ истакна дека ВМРО-ДПМНЕ од самиот почеток немала став за ниту едно прашање. -Токму денеска тоа ...
| | веќе видена | слични

Македонски концепт го поздрави извештајот на Европската Комисија за напредокот на земјата и ги уважуваме сите нотирани успеси на Македонија на патот кон ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

Советникот на премиерот Заев за бранителите екс генералот Стојанче Ангелов со својата последна јавна изјава предизвика тивки тензии на релации влада во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Ако се прифати барањето на официјална Софија, добрососедските односи да се третираат како суштинско прашање и да бидат дел од првиот кластер во преговорите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Софија демонстрира застарени сфаќања и изнесува неодржливи и наивни тврдења против Македонија. Потребна е фундаментална промена на парадигмата во историското ...
| | веќе видена | слични

Софија демонстрира застарени сфаќање и изнесува неодржливи и наивни тврдења против Македонија. Ова е ставот на 30 бугарски историчари, научници, универзитетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гостувањето во Само Вистина на Канал 5, колумнистот Ненад Јовановиќ истакна дека сега се појавуваат некои контра тези и контра ставови на идентитетската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од Ковид-19. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните, предупреди на денешната ...
сите 716 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

Генерал Стојанче Ангелов се прости од поранешниот припадник на Тигрите, Игор Ангеловски, кој почина од ковид. Како што објави Фактор, тој немал ниту еден ...
сите 220 | | | веќе видена

После позитивниот тест на коронавирус на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој присуствуваше на конгресот на СДСМ во неделата, премиерот и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Ако ние го присвоиме да биде само Македонец Гоце Делчев, нема решение со Бугарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: