Нови 148 случаи со Ковид-19, тројца починати, оздравени 65 пациенти

14 копии
5 копии

Вообичаено во понеделник бројот на новозаразени од коронавирус паѓа, поради тоа што паѓа и бројот на тестирани за празници и викенди оти јавните лаборатории не ...
| | веќе видена | слични

Тројца скопјани (62, 68 и 88 години) и еден тетовец (73 години) починаа како резултат од компликации од ковид-19 во последните 24 часа, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 539 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Бројот на позитивни од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 342 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 138 | | | веќе видена

-Корупцијата секако дека е нотирана и во последниот извештај на ЕК со соодветни низа на препораки, меѓутоа поставувањето токму на вицепремиер кој што има ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 148 случаи со Ковид-19, тројца починати, оздравени 65 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: