Неисполнетите ветувања на Заев ги оставија македонските граѓани на дното во регионот

Македонската економија го допира дното. Зголемени даноци, зголемени давачки, поскапена потрошувачка кошница, но платите никако да се покачат. И покрај КОВИД ...
| | веќе видена | слични

Ако некои од граѓаните можеби заборавиле дека од месецов треба да продолжат редовно да си ги отплаќаат своите кредитни рати кон банките, тие веднаш ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанството и економијата се пред колапс. Ова го говорат сите податоци и информации од релевантните институции. Имено, според последните информации на ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Корона кризата продолжува да влијае негативно врз авиосообраќајот во нашата земја. Низ портите на двата аеродрома во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Просечната каматна стапка на кредитите во август годинава изнесува 4,73 проценти и бележи месечен пад од 0,002 и годишен од 0,04 п.п., објави Народната банка. ...
| | веќе видена | слични

Веќе шест месеци земјава се справува со последиците од кризата предизвикана од пандемијата со Ковид-19, не само со оние од здравствен аспект, туку и од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 486 | | | веќе видена

Пол Гаскоњ го сподели своето искуство со Диего Марадона, Англичанецот раскажа како двајцата малку пијани се појавиле на пријателски натпревар помеѓу Севиља и ...
сите 291 | | | веќе видена

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.Протестот кој ќе го пренесуваме ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 244 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неисполнетите ветувања на Заев ги оставија македонските граѓани на дното во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: