И стар автомобил не може да се купи без кредит

2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје по повод месецот на штедење октомври нуди атрактивни каматни стапки за орочени денарски депозити за физички лица. Каматните стапки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овој октомври, во светскиот месец на штедење, Халкбанк АД Скопје подготви нов промотивен производ за штедење – ПРОМО депозит кој нуди можност за орочување на ...
| | веќе видена | слични

Капитал Банка го одбележува меѓународниот месец на штедење – Октомври со промотивни штедни влогови во денари. Производот е со атрактивни фиксни каматни стапки ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Просечната каматна стапка на кредитите во август годинава изнесува 4,73 проценти и бележи месечен пад од 0,002 и годишен од 0,04 п.п., објави Народната банка. ...
| | веќе видена | слични

Многумина се прашуваа каде е и што прави поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески. Долго време го немаше со јавноста, практично откако претстана да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
сите 431 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 359 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

Ноќните часови за жителите на Скопје се ризични за излегување надвор поради загадениот воздух кој го регистрираат мерните станици на Министерството за животна ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И стар автомобил не може да се купи без кредит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: