Колимна на Ѓорги Илиевски: Лудории


7 копии
4 копии

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето вклучување во вестите на македонската телевизија зборуваше за протестот кој го организира ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Правосудството конечно мора да испорачува ефикасна, неселективна и навремена правда, изјави денеска премиерот Зоран Заев. - Владата ќе се посвети на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е потоната во криминал, рекет, корупција и неправда. 4 години народ страда. 4 години бизнисот се рекетира. 4 години пракса за да се добие нешто е да се ...
| | веќе видена | слични

Предлогот Добрила Кацарска да стане Уставен судија не ги изненади оние кои објективно и добро ги познаваат приликите во македонското правосудство, како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уредникот на Инфомакс во гостувањето во телевизија Алфа истакна дека не очекува реформи на полето на правосудството имајќи го предвид дека СДСМ ги повторува ...
| | веќе видена | слични

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во гостувањето во телевизија Алфа говорејќи за борбата против корупцијата во државата и функцијата која ја има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судијката Добрила Кацарска е предложена како кандидат од Судскиот совет за нов Уставен судија. Кацарска е позната во јавноста по бројни предмети во кои суди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на коронакризата во земјата, ВМРО-ДПМНЕ делува неконструктивно со опструкции и критики, а сега со одолговлекување на донесувањето на измените на ...
сите 654 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 201 | | | веќе видена

Луд е оној политичар кој се откажува од она што го има за да го добие она што го нема , е коментарот на Антонио Милошоски за однесувањето на власта по ...
сите 351 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колимна на Ѓорги Илиевски: Лудории

Од:
До кого (е-маил):
Порака: