Што е Добрила Кацарска: Судија или портпарол и извршител на СДСМ?


Судијката Добрила Кацарска е предложена како кандидат од Судскиот совет за нов Уставен судија. Кацарска е позната во јавноста по бројни предмети во кои суди ...
| | веќе видена | слични

- Многумина од вас не ме познаваат, ќе се запрашаат и ќе се зачудат зошто вечерва токму јас сум еден од говорниците кој има можност да зборува овде пред вас. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од неправда не никнува правда. Само ако се свртите позади мене, не можам ни да ги прочитам колку афери имаат од кога се дојдени на власт. Ние македонците само ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето вклучување во вестите на македонската телевизија зборуваше за протестот кој го организира ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на осудениот Горан Ѓошевски вечерва сплотен со народот испрати порака од големиот протест во Скопје.Младиот Никола Ѓошевски со тага и болка зборуваше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на осудениот Горан Ѓошевски вечерва сплотен со народот испрати порака од големиот протест во Скопје. Младиот Никола Ѓошевски со тага и болка зборуваше за ...
| | веќе видена | слични

Никола ЃОШЕВСКИ, син на Горан ЃОШЕВСКИ осуден на 15 години затвор за настаните од 27 април, со говор на протетсот на ВМРО-ДПМНЕ: Многумина од вас не ме ...
| | веќе видена | слични

На почетокот сакам да се заблагодарам на ВМРО-ДПМНЕ и на претседателот г-дин Христијан Мицкоски за можноста да стојам овде гордо и исправено и да се обратам ...
| | веќе видена | слични

Неправдата мора да заврши! Ова вечерва го изјави актерот Зоран Љутков на протестот на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата денеска протестира во Скопје против неправди, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 536 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 305 | | | веќе видена

На 23 октомври-денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира протест со ...
сите 152 | | | веќе видена

Под посебни услови поради пандемијата во земјава денеска се одбележува 23 октомври - денот на македонската револуционерна борба. Со честитки и од државниот врв ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што е Добрила Кацарска: Судија или портпарол и извршител на СДСМ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: