Десетици илјади граѓани на улица испратија порака: ОСТАВКА! Заев се слушаме?!


Од Владата се уште не е испратен предлог до Собранието за распишување оглас во Службен весник за нов републички јавен обвинител, информираат од законодавниот ...
| | веќе видена | слични

Во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија, на емисијата „Само интервју“ премиерот Зоран Заев, зборувајќи за судството и за тоа дека за време на ...
| | веќе видена | слични

Сиромашните, социјално-ранливите, луѓето со попреченост, ЛГБТИ-популацијата, Ромите, жените, работничките, уште малку ќе бидат без законска заштита од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јас дадов предлог опозицијата да предложи свој канидат за јавен обвинител низ постапката опишана во закон и Парламентот да го избере, само за да го поддржат ...
| | веќе видена | слични

Сега веќе тоа не важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен обвинител, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во интервју на ТВ ...
| | веќе видена | слични

„Законите ги донесовме, Законот за јавно обвинителство, Законот за судски совет, Законот за судовите и останатите европски закони, од пакетот 3-6-9, потоа од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Решение за прашањето за Гоце Делчев по примерот на откажувањето од името Република Македонија е на повидок, откако премиерот Зоран Заев најави дека е убеден во ...
| | веќе видена | слични

Односите со Бугарија ги темелиме на договорот за добрососедство и соработка меѓу двете земји кој е добра појдовна точка за затворање на сите отворени прашања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Рускоска, јавната обвинилетка за организиран криминал, во утринската програма на „Студио 10“ на 24 вести рече дека следува финансиско вештачење за ...
сите 108 | | | веќе видена

Крајно сомнителен е начинот на доделување на грантови во Националната агенција од страна на Лидија Димова. Повеќе од десет дена бараме објавување од страна на ...
сите 203 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 147 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 236 | | | веќе видена

Изјавите на бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов се недостојни и недолични. Ние веруваме во решенија и сме убедени дека нашиот сосед којшто прв ...
сите 448 | | | веќе видена

Новиот бран на корона вирусот ја изненади власта, како снегот што секоја година не изненадува во јануари. Иако претходно уверуваа дека се подготвуваат за ...
сите 125 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетици илјади граѓани на улица испратија порака: ОСТАВКА! Заев се слушаме?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: