Ковид беснее на истокот од Македонија: 554 активни во помалите градови, со температура чекаат да бидат тестирани


Алармантна ситуацијата во Валандово, Струмица, Радовиш, Крива Паланка, Делчево, Берово, Пробиштип, Штип, Гевгелија...Во источниот и јужниот дел на змјава во ...
| | веќе видена | слични

Намалување на бројот на новозаболени и починати лица изминатата недела е забележано од страна на Институтот за јавно здравје. Вчера беа регистрирани се 112 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 21 до 27 септември 2020г., ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 159 оздравени пациенти од: Скопје-42, Куманово-8, Штип-3, Прилеп-8, Тетово-10, Струга-6, Велес-4, Битола-3, ...
| | веќе видена | слични

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
| | веќе видена | слични

Денес во Велес и Велешко има четворица новозаразени со ковид-19 и исто толку оздравени, а активни случаи се 34, соопшти Министерството за здравство. „Сите нови ...
| | веќе видена | слични

Изминатата недела (од 21 до 27 септември), регистрирани се 890 новозаболени со ковид-19, што е за 6,4 отсто помалку од претходната недела. Намалување има и кај ...
| | веќе видена | слични

Од направени 1372 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 112 нови случаи на Ковид-19, починале осум лица, а оздравени се 159 пацинети, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни ...
сите 357 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 162 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 55 | | | веќе видена

Тестирањето на вакцините врз луѓе во борбата против Ковид-19, каде волонтерите намерно би се заразиле со коронавирус, наскоро би можело да стане реалност, ...
сите 149 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 27 | | | веќе видена

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на ...
сите 194 | | | веќе видена

Русите спроведуваат кампања за дезинформација за ширење стравови во врска со вакцината што ја развива универзитетот во Оксфорд. Тоа го објави британскиот ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид беснее на истокот од Македонија: 554 активни во помалите градови, со температура чекаат да бидат тестирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: