Денешните 7 случаи во Битола на возраст од 38 до 83 години


Инфективното одделение при прилепската болница „Борка Талески“ е на работ на капацитетот и ќе мора да се најде начин за лекување на заболените од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени лица од почетокот на пандемијата во Скопје изнесува 7.724, а активни се 1.166 случаи. Само во денешниот ден, во главниот град имало 182 ...
| | веќе видена | слични

Иако нема инфективно одделение ниту инфектолози, Општата болница во Струга успешно се справува со ковид заболените пациенти, велат од управата на болницата. Во ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1841 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19, од нив 120 се од Скопје. Скопјани позитивни на Ковид 19 ги ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека високата бројка на новозаболени последните денови покажува дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Филипче ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче преку фејсбук статус се огласи во врска со високите бројки на новозаболени со коронавирус, нагласувајќи дека влегуваме во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Монтажната болница до Инфективната клиника е скоро полна со болни, па сега новите пациенти ќе се примаат на Клиниката за неврологија и Кожна клиника, а ...
сите 768 | | | веќе видена

Нови рекордни 870 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, додека Собранието доцна синоќа го донесе Законот за заштита на населението од заразни болести, со ...
сите 820 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска потврди дека неговиот владин колега и сопартиец, Оливер Спасовски, е хоспитализиран на Инфективната клиника во ...
сите 220 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 163 | | | веќе видена

Прес-конференција на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.
сите 220 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски по денешната седница на Советот за безбедност најави дека до крајот на годинава ќе се организира дебата за ...
сите 103 | | | веќе видена

Јавноста во Македонија е силно вознемирена, не само од високиот број новозаразени, напротив, од високиот број починати лица. Само во последните 10 дена, во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денешните 7 случаи во Битола на возраст од 38 до 83 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: