Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки


Речиси извесно е дека во училиштата нема да има целодневен престој, но Комисијата за заразни болести денеска на состанок ќе одлучува за ова важно прашање за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Учениците до трето одделение, освен оние чии родители не се согласиле, наставата од четврток треба да ја следат со присуство во клупите. За основците од ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски и претседателот на СОНК Јаким Неделков, денеска ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на ...
| | веќе видена | слични

Старо-новата Влада не успеа да ги реши проблемите на граѓаните, туку таа стана дел од проблемите. Владата како во претходниот мандат така и сега не успеа да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната платформа за учење на далечина не функционира а во текот на утрешниот ден треба да се одржат првите пробни часови, реагираат од Средношколски глас ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националната платформа за учење на далечина не функционира, учениците во речиси сите основни и средни училишта добија насоки да се најават на платформата денес ...
| | веќе видена | слични

Денес со реакција излегоа и од здружението „Средношколски глас“ откако националната онлајн платформа крахираше. Според нив, учениците во речиси сите основни и ...
| | веќе видена | слични

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА Е СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОР По пресудата на Врховниот суд , надлежниот судија издал налог за спроведување на екс министерката за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Здружението на наставници Албанци од Куманово и Липково бара од Министерството за образование да го прифати барањето училиштата да започнат со настава со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вчерашната прес конференција на министерот за здравство, Венко Филипче и претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски беше изјавено дека ...
сите 308 | | | веќе видена

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од Ковид-19. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните, предупреди на денешната ...
сите 417 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Последниот, вчерашен корона-биланс е 247 нови случаи, 321 оздравен пациент и 15 починати. Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од ...
сите 361 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

Во тек е епидемиолошка анкета за контактите кои министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги имал деновиве. По ова ќе се знае точно кој ќе добие решение ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: