Владата утре ќе одлучува за целодневна настава - Комисијата даде зелено светло


Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
3 копии

Во Албанија во просек 80 наставници и 40 ученици дневно отсуствуваат поради Ковид-19, потврди Генералниот директорат за основно и средно обрзование. Според ...
| | веќе видена | слични

 Сепак, за ресорното министерство виртуелната настава е функционална Ставот на Сојузот на средношколци е сосема поинаков. Оттаму велат дека и натаму горлив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Струшките гимназијалци го продолжуваат бојкотот на онлајн наставата. „Настава ќе посетуваме само во училишните клупи. Онлајн платформата не функционира како ...
| | веќе видена | слични

Со Уставот на Македонија загарантирано е дека секој има право на образование и тоа треба да биде достапно за секој под еднакви услови. Дел од учениците се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
сите 431 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 359 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

Ноќните часови за жителите на Скопје се ризични за излегување надвор поради загадениот воздух кој го регистрираат мерните станици на Министерството за животна ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата утре ќе одлучува за целодневна настава - Комисијата даде зелено светло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: