За Британците кои ќе ги прекршат новите правила на самоизолација предвидени се казни и до 10.000 фунти


Вeлика Британија ќе ги заостри ограничувањата, ако не се почитуваат правилата, изјави британскиот министер за здравство Мeт Хенкок. Тој најави и дека Владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од 80 отсто Британци не се придржуваат кон препораките за самоизолација доколку имаат симптоми на Ковид-19 или биле во контакт со лице кое е заразено, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот министер за култура Оливер Доуден изјави дека нема да има олеснување на ограничувањата во киносалите во услови на зголемен број на инфекции со ...
| | веќе видена | слични

Илјаднции луѓе кои се противат на повторното воведување карантин во Велика Британија, кои ја негираат опасноста од новиот коронавирус и оние кои се противат на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници демонстранти се собраа на плоштадот Трафалгар во Лондон во саботата во знак на протест против новите ограничувања за Ковид-19, додека претставниците ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција денеска ги растури демонстрациите во центарот на Лондон против рестрикциите наметнати поради коронавирусот.Полицијата интервенираше откако ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција денеска ги растури демонстрациите во центарот на Лондон против ограничувањата воведени заради коронавирусот, бидејќи демонстрантите ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов Комисијата за здравство расправа по амандманот од законот за заштита на населението за заразнио болести кои се однесува на задолжителното носење ...
сите 394 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 397 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

Државата оди напред! Едно општество за сите, и во добро, и во криза, секогаш, а од сега и уредено со нов Закон за спречување и заштита од дискриминација кој ...
сите 154 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Британците кои ќе ги прекршат новите правила на самоизолација предвидени се казни и до 10.000 фунти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: