Калараш: Финансиските проблеми во Вардар се минато


4 копии

Николче Митревски бранеше импресивно за Порто, вечерва против Мешков Брест и со 13 одбрани беше меѓу најзаслужните за триумфот на Португалците со 27:25. ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски имаше уште еден одличен настап на голот на екипата на Порто. Митревски пред неколку денови блескаше на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамките од второто коло во Лигата на шампионите составот на Порто ја забележа првата победа сезонава на домашен терен совладувајќи го Мешков Брест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
| | веќе видена | слични

Maкедонскиот ракометен голман кој го носи дресот на Порто, Никола Митревски имаше фантастичен старт на сезоната во португалското првенство. Во натпреварот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките од најсилното португалско ракометно првенство екипата на Порто ја оправда фаворитската улога на гостувањето против составот на Маиа-Исмаи со конечен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калараш: Финансиските проблеми во Вардар се минато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: