Вардар бара одлуката за одложување на мечот со Елеверум да се ревидира и мечот да се игра според предвиденото

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
| | веќе видена | слични

 По разгледувањето на ковид состојбата во која се наоѓа унгарскиот тим Пик Сегед. Кај Унгарците официјално се пријавени осуммина заразени па одлуката за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лигата на шампионите во ракомет е во нови проблеми, сето тоа поради коронавирусот. Поточно, Пик Сегед е во неволја, во чии редови е потврден седмиот случај на ...
| | веќе видена | слични

Откако ЕХФ минатата седмица ги налути раководните структури на Вардар, актуелниот европски прва оваа недела ќе мора да се помири со ново разочаруавње, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците пратениците во Собранието денеска не расправаа за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести по скратена ...
сите 547 | | | веќе видена

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 245 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар бара одлуката за одложување на мечот со Елеверум да се ревидира и мечот да се игра според предвиденото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: