Дневен преглед на состојба со Ковид-19 во светот


2 копии

Едно починато лице и 81 нов случај на ковид-19 се регистрирани во Србија во изминатото деноноќие. Српското Министерство за здравство соопшти дека во последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Словенија, во последните 24 часа, биле направени 2.616 тестови за коронавирус, при што потврдени се 136 нови инфекции и еден смртен случај, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 377 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 192 | | | веќе видена

Голем пожар во утринските часови ја зафати фабриката Аустротерм во населбата Каменица во Бихаќ во БиХ, која се занимава со производство на топлинска изолација, ...
сите 91 | | | веќе видена

Росонерите синоќа парадираа во Милан со освоениот пехар, а Златан Ибрахимовиќ го исмеа Хакан Чалханоглу кој замина во Интер минатото лето. Италија Во ...
сите 122 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 197 | | | веќе видена

Ако нешто се реши, ќе се реши во име на геополитика. Средбата во Рим на македонскиот и бугарскиот премиер не може да донесе промени преку ноќ.Советникот на ...
сите 364 | | | веќе видена

Владино-црковната делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски денеска во рамките на вториот ден од посетата на Рим и Ватикан по повод чествувањето на ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен преглед на состојба со Ковид-19 во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: