Во БиХ речиси 300 новозаразени со Ковид-19


Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 8 лица. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Словенија во последните 24 часа биле направени 2.616 тестови за коронавирус, при што потврдени се 136 нови инфекции и еден смртен случај, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Германија во последните 24 часа потврдени се нови 1.769 случаи на коронавирус, а починати се 13 лчица, соопшти Институтот „Роберт Кох“. Вкупниот број на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Хрватска завележани се 204 нови случаи на зараза со коронавирусот, две лица починале а бројот на активните случаи во земјата изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во БиХ речиси 300 новозаразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: