Во Индија приближно три милиони луѓе заразени со Ковид-19

„Во внатрешноста на Франција, прогресија на епидемијата на Ковид 19. Силниот раст на динамиката на трансмисија е многу загрижувачки“, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според последните податоци, во светот од новиот коронавирус досега се заразиле вкупно 25.285.594 лица. Од нив починале 848.484, а оздравеле 17.615.963 луѓе. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Грција во последните 24 часа се регистрирани 177 лица позитивни на коронавирусот, додека едно лице почина. Сепак, денешната бројка е пониска од вчера, кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Индија приближно три милиони луѓе заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: