Во Индија приближно три милиони луѓе заразени со Ковид-19

„Во внатрешноста на Франција, прогресија на епидемијата на Ковид 19. Силниот раст на динамиката на трансмисија е многу загрижувачки“, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според последните податоци, во светот од новиот коронавирус досега се заразиле вкупно 25.285.594 лица. Од нив починале 848.484, а оздравеле 17.615.963 луѓе. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Грција во последните 24 часа се регистрирани 177 лица позитивни на коронавирусот, додека едно лице почина. Сепак, денешната бројка е пониска од вчера, кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со генералниот секретар на Алијанса и кандидат за градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари. Како ...
сите 302 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 386 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повикува граѓаните на 31 октомври да излезат и да гласаат, зашто 31 октомври е денот кога се одлучува за иднината. ...
сите 357 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 156 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Индија приближно три милиони луѓе заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: