Преговорите во ќорсокак, Јувентус би можел да остане без една од своите први ѕвезди

Минатото лето, Пауло Дибала не сакаше ни да чуе за заминување од редовите на Јувентус. Тогаш клубот на два пати се согласи да го продаде откако си пушти рака и ...
| | веќе видена | слични

Угледниот италијански медиум „Газета дело Спорт“ пренесува дека Андреа Пирло на челниците на Јувентус им наредил да го ангажираат искусниот напаѓач на Рома, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манчестер јунајтед и понатаму нема ниту едно договорено засилување за наредната сезона со што се зголемува нервозата кај навивачите но и кај тренерот Оле Гунар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 237 | | | веќе видена

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 206 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 273 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите во ќорсокак, Јувентус би можел да остане без една од своите први ѕвезди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: